şükela:  tümü | bugün
 • kitapta george w bush ve ekibinin hileyle baskanlik secimini al gore'un elinden almasi, abd üst düzey yönetiminin kimlerden olustugu ve bu kisilerin "ticari gecmisi" gibi ilginc konulari okuyabiliyorsunuz.
 • sadece bush ve ekibini değil, cumhuriyetcileri, demokratları ve hatta bütün amerikan sistemini eleştiren bir kitap. özellikle bowling for columbine'daki gibi ayrımcılık çok eleştirilmiş; ve tabii üst tabakanın kayırılması ve çevre konuları. ayrıca michael moore efendi bu kitapta o kadar çok hakaret etmiş ki, sürekli tazminat davaları açılan amerika'da nasıl hakkında milyonlarca dolarlık tazminat davaları açılmamış onu da ben anlayamadım.
 • michael moore un bush'un seçilmesi sırasındaki yolsuzlukları anlattığı;amerikadaki sosyal adaletsizlik ve çevresel sorunları irdelediği
  kitabı. televizyonlarda gösterilen rüyalar ülkesi amerikaya farklı ;içerden bakış.
 • michael moore kişisinin "dubya"ya, halihazırdaki abd yönetimine, amerikadaki büyük şirketlere, sağa, sola alabildiğine geçirdiği bir kitaptır bu. kitabın girişinde kitabında yayınlanmasının (ya da daha çok yayınlanamamasının) hikayesinin anlatıldığı bir bölüm vardır ki akıllara ziyan.

  kahkahalar eşliğinde okunmasını tavsiye ederim bu kitabın. ha michael moore dayaklık bir adam değil mi? evet, yeri geldiğinde baltayla saldırılası bir herif. ama bu, söylediği pek çok şeyin ardındaki gerçekliğin önüne geçmiyor.
 • yayıncısının sitesinden indirimle alabileceğiniz eser.

  http://www.bkymarket.com/…-beyaz-adamlar,pr-53.html
 • ayşe göktürk tunceroğlu tarafından türkçe'ye son derece güzel bir üslupla tercüme edilmiş eser.

  aptal beyaz adamlar adıyla türkçesi yayımlanan kitabın dipnotlarının hiçbirinin orijinal eserde yer almadığına dikkat çekmek isterim. ayrıca amerika'da en az 10 sene yaşamamış bir insan stupid white men'in orijinalindeki tabirleri ve kavramları anlayamayacaktır. çevirmenin, türkçe kitapta bol bol dipnota ihtiyaç duymasının sebebi de eminim ki bu olmuştur. hepsi de son derece bilgilendirici notlardır.
  diğer taraftan çevirmenin önsözüne haksızlık da etmemek gerekir. yazarın fikirlerine katılmadığını belirtmemekte, fikirlerin bir kısmına katılmadığını ifade etmektedir. bunu da normal karşılamak gerekir.
 • yazilmasinin ardindan gecen uzun bir bekleme suresinin sonucunda, michael moore'un, kutuphaneciler birligi'nin cabalari ve harper&collins'e atmi$ olduklari tehdit ve kinama e-mailleri sayesinde, tek bir kelimesini bile degi$tirmeden yayinlayabildigi kitap. kitabin uzunca bir sure dagitilmamasinin nedeni, harper&collins'in 11 eylul sonrasinda halkin tepkisinden korkup, yazari amerikan halki'ndan uzakla$mi$ olmakla suclamasidir. kitap en sonunda dagitildiginda, ilk dort gun icinde 9 baski yaparak tum kitap listelerine birinci siradan girmi$tir.
 • michael moore kitabında abd başkanı george w. bush için thief in chief demektedir.
  (bkz: başçalan)
 • akıllara yakından tanıdığımız insanları getiren kitap. ismi de içeriği de hoş ancak basım sürecinde ciddi problemler yaşanmış ve yazarın direnişi sonucu yayımlanıp çok satanlar listesinin en tepesini uzun süre kimseye bırakmamıştır ve yine yazıldığı dönemde 5 milyonun üzerinde satılarak rekor kırmıştır. kitapta benim de en dikkate değer bulduğum kısım thief in chief kısmı. malum kişiye de cuk diye oturan tabir.