şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en karışık kafayla bile içinden çıkılması kolay, gösterişten uzak fakat zarafete yakın; baden württemberg eyaletinin göz nuru tesis.
  şehre ait tüm ayrıntıların sergilendiği souvenirler burada rahatlıkla bulunabilir. uçurum sayılabilecek fiyat farkı da yoktur..
  restaurantlarda coşkulu etiketlerle huzura çıkan meşrubat, yüz metrede bir bulunan otomatlardan daha ucuza alınabilir.
  lufthansa'nın bekleme salonlarına sızmak mümkün, çay da kahve de beleş ve klastır; önemle duyurulur. thy su bile vermiyor, özel havayolları peçete parası istiyor..
  güvenlik görevlileri biraz öküz. e ama onlar da öyle olmasa belki, havacılık aleminin piyer loti'si olmayacak hem de almanya sınırlarında..
  bölgenin efendi insanlarıyla dolu, kalabalık denecek hengameden seyrelmiş bir buluşma yeridir aynı zamanda.
  sadece neşesi eksiktir..
  o da, bu mevsimde ayrılanların kavuşanlara fark atmasından olsa gerek...
 • (bkz: edds)
 • akşamları saat 9 sularında yemek yemek için açık tek yerin burger king olduğu unutulmaması gereken havaalanıdır.
 • turkiye'ye ucan ve turkiye'den gelen butun charter ucuslarini dorduncu terminal (t4) denilen en izbe yerden yapan hafif irkci bir duzenlemeye sahip havalimani.
  bu terminal boyle yuru yuru bitmez, s-bahn'a en uzakta olan terminaldir. almanlarin goz zevki bozulmasin, ucak bekleyen, check-in sirasinda dizilen turkler ayagimiza
  dolasmasin diye boyle yapilmis hissi verir. lufthansa, thy gibi tarifeli olarak turkiye'den gelen ve turkiye'ye ucan firmalar ise alamanlarla beraber diger "normal" terminallerde
  islem gorur.
 • dorduncu terminal türkiye'nin bir mozaigi gibidir. etraftan duymadiginiz turkce lehcesi kalmaz.
 • pek çok alman havaalanı gibi metro grossmarket tadında tasarlanmış sade basit ve işlevsel havaalanı. araba kiralayıp strassbourg-colmar arasında şöyle güzel bir üç-dört gün geçireyim isterseniz istanbul'dan uçabileceğiniz hesaplı bir aktarma noktasıdır. havaalanında arabayı kiraladığınızda elinizde imzaladığınız sözleşmenin örneği ve anahtarınızla otoparka gidip arabanızı kendiniz bulmanız gerekir, geri döndüğünüzde de arabayı teslim otoparkına bırakır kimselerle muhatap olmadan anahtarı orada bulunan kutuya atıverirsiniz. kazara arabada bir şey unutmamanızı öneririm.
 • girişi çıkışı kolay havaalanıdır. frankfurt'a tercih edeceğim havalanıdır her zaman için.
 • frankfurt havaalaninin devasa boyutundan sonra insana minyatur gelen duzenli tertipli yol bulmanin kolay oldugu havalimani.
 • turk guvenlikcilerinin diger guvenlikciler yaninda tam bir okuz olduklari havaalanidir, lazim oldugunda karakafali guvenlikcilerin yerine kibar, anlayisli sarisinlar tercih edilmelidir diyerek, kendi irkima karsi irkcilik yapmaktayim ama bizimkilere uniforma giydirilince ne boka dondukleri malumdur.
 • terminal 4 ü saymazsak çok düzenlidir. özellikle birisini karşılayacağınız zaman gelen yolcu bölümü 10 numaradır. t1 den 100 meter yürürsünüz t2, 100 metre daha t3. ne o? gelen uçak t4'e mi indi? ahahah, eğer havaalanını bilmiyorsan, sıçtın bebeğim. t4'e ulaşmak için önce t3'ün üst katına çıkıp, t3'ün bittiği noktada bulunan tünele girip bir 150-200 metre yürümeniz lazım. eğer bunu bilmiyorsanız hiçbir şansınız yok t4'e ulaşmak için!