1. samanyolu televizyonu, gaaliba fetullah hocanındı, zamanında burada hollanda liginin maçları yayınlanırdı...
  2. dün de bir chaplin filmi gördüm, sessizden sesliye çevirmişler, adamlar gel buraya falan diyordu... insanliğin kültürel birikimine kattiklarindan dolayi takdir edilmesi gereken bir kanal bu...
  3. son metallica konserinden once, 3-4 gun boyunca grubun diskografisini yayinlayarak beni dumur eden kanal.. sonradan konseri canli yayinladilar mi hatirlamiyorum.
  4. hala yayında mıdır bilmediğim eskinin sağ tandanslı, ama kanal 7 misali bazen acayip programların da gösterildiği (bkz: entropi) tv kanalı.
  5. ekranında kovboyların şehadet getirmediği, şirin baba'nın namaz kılmadığı (ama temel reis'in; "allah'ın bütün nimetleri faydalıdır. ıspanak da bunlardan biridir" gibi sözler söylediği vakıadır!); fakat nedense bazı özel liselerin zeka-matematik olimpiyatları başarılarını sık sık gösteren; yurtdışında eğitim veren (yine nedense) bazı türk okullarını sık sık konu edinen kanal.
    bu kanalımızdaki bir gece haberleri spikerinin "türkiye'nin" diyecekken; "türr kiye'nin" demesi sık sık duyulabilir!
  6. bazı üniversite öğrencileri tarafından s ve tv olarak ayrıldığı söylenen kısaltma.
  7. ...kilicini kaldirir,simsekler cakar yer gok aydinlanir ve he-man 'allah birdir ve peygamberimiz de onun bir kuludur 'der!
    kovboy kapian vahsi bir edayla girer ve selamlar..'eleykumselam!'
  8. geçtiğimiz hafta ordinary decent criminal filmini ve bu entrynin yazıldığı tarihin akşamı da cube filmini yayınlayarak beni şaşırtan, sıradaki film ne acaba diye düşündüren kanal...

stv hakkında bilgi verin