şükela:  tümü | bugün
  • sovyetler'in en yeni savaş jeti. bundan sonrakiler pilotsuz olacağa benziyor.

(bkz: pak-fa t-50)
  • an itibariyle 2 adedinin rus hava kuvvetleri tarafindan hmeymim hava ussunde gorevlendirdigi ucaktir.
  • operasyonel kullanıma geçmiş akrobatik jet.
  • hala prototip aşamasında olup, 2010 yılından beri seri üretime geçememiştir. en son 2019 yılında operasyonel olacağı söylenmesine rağmen suriye'de denenmiştir(sanırım silah testi yapıldı). en son duyduğum haber, yeni prototiplerinde yeni motorların(al-41) test edildiğidi. sonunun ne olacağını gerçekten merak ettiğim tayyare.
  • son zamanlarda iş bilmez türk basını tarafından amerika'nın yan çizmesi durumunda f35 yerine alınabileceği söylenen 5. nesil rus uçağı
  • radar görünürlüğüyle ilgili araştırma yazısı aradığım uçarca. mesajları bekliyorum.

edik: mümkünse rusça olmasın. ingiliççe pls.
  • ruslar hala seri üretime geçememişlerdir.

gelecekte de ne durumda olacağı hala meçhuldür.

bizimkiler umarım rusların gazına gelipte (bkz: f-35)'leri almaktan falan vazgeçmezler.

ne yapıp edip bizim bu (bkz: f-35)'leri almamız lazım aga.
  • süpersonik hız seviyesindeyken füze atışı yapabilen 5.nesil teknoloji harikası. kendisi bir f-22 katilidir. f-35 avcısı olup olamayacağı belli değildir zira henüz seri üretime geçilmemiştir ve f-35’e göre fark yaratacak başka özelliklerin eklenip eklenmeyeceği belli değildir.

görüntüsü de bana göre f-35’ten daha karizmatik. ha türkiye bunu alabilir mi? bence alamaz. üretici devletlerden biri hindistan ve hindistan’ın dertlisi pakistan. pakistan ise bizim açık ara en iyi müttefikimiz. tabi halledilemeyecek bir mevzu değildir.

ben oyumu s-400 ve su-57’den yana kullanıyorum. abd’ye bu kadar çok sövüp de hava kuvvetleri abd’ye bu kadar bağımlı başka bir ülke daha var mıdır bilemiyorum.

edit: şu yazdığımdan “görüntüsü güzel olduğu için alınmalıymış” sonucunu çıkaran kişiler gelip burada başka başlıklara sözde bilgi içeren entry giriyor öyle mi? ne salak adamlarsınız ya.
  • görüntüsü daha karizmatik olduğu için alınmalıymış. eee..fusion processing yeteneği ? aesa radar? stealth kapasitesi? ıvır zıvır?. işimiz gücümüz şekil görüntü amına koyayım.