şükela:  tümü | bugün
 • -abi başlıyoruz diziye.ben her şeyi ayarladım..
  +ayarladın mı.? nasıl olucak bu iş?? para?!
  -parayla pulla işimiz yok,biraz senden biraz benden yapıcaz bir şeyler.kapalı alanda çekicez abi.ara sıra da arabada falan..mafya dizisi abi bu,bi baron bi tetikçi kabadayı bide karı lazım bize.üç beş de eleman buluruz yan rol-figüran niyetine oldu bitti.senelerdir bunca insan ne seyrediyor sanıyosun..
  +e oğlum aksiyon maksiyon olmicak mı, bu nasıl mafya dizisi?!
  -ya abi şimdikilerde aksiyon mu var? sen adamlar para mı harcıyo sanıyosun?? seneryo abi önemli olan seneryo.gerisi hikaye.biraz kan biraz aşk meşk.herifler bak eşek yüküyle para kaldırıyo,milyonlar izliyo bir tenesi de çıkıp “ulan bre deyyuslar,bizim sayemizde koyuyosunuz her hafta reytingi,biraz özenli biraz aksiyonlu yapsanıza lan kovaşeler!!” diyomu??
  +….valla demiyo.
  -demez abi bizim halk..25 dakika kapalı mekan 10 dakika arabada giderken bi 10 dakika da bankın üstünde al sana bir bölüm..ara sıra da birbirlerini öldürtürüz aksiyon niyetine,olur biter..hem aktüaliteyi de takip edicez,halkın duyarlı olduğu konulara da ucundan dokunduk mu olay tamamdır zaten..
  +valla haksız da değilsin..olabilir.
  -olmaz mı abi..su akarken testiyi doldurmak gerek,gelmez bu fırsat bi daha..
  +vallahi gelmez.hay aklınla bin yaşa.!
 • "insan eline fırsat gectiğinde değerlendirmeli" anlamında kullanılan atasözü.
 • eskiden çalışkanlığı ve zor zamanlar için tasarrufta bulunmayı çağrıştırırken, şimdilerde fırsatçılığı ve görev/makam kullanılarak zenginleşmeyi ifade etmektedir.
  ayrıca;
  japonya "gurur intiharlarıyla (harakiri) mücadele eylem planı"nda yer alan hedeflerden biri.
  "japon başbakanı "gurur intiharlarıyla mücadele eylem planı"na da değindi. türkiye modeli esas alınarak oluşturulan planın, japon halkı arasında "adam yiyor ama hizmet de ediyor" anlayışının yaygınlaştırılması, "bal tutan parmağını yalar", "çeşme akarken testiyi doldurmak lazım" gibi deyimlerin japon kültürüne kazandırılması gibi adımlar içerdiğini belirten yoshihiko, devlet dairelerine kademeli olarak "aynısı türkiye'de olsa o adam istifa bile etmez, enayilik etmeyin" yazılı tabelalar asılmasının da gündemde olduğunu ifade etti."
  http://www.zaytung.com/…aberdetay.asp?newsid=188664
 • bu mesele yanlış anlaşılıyor. milletin bu sözden anladığı ahlaksız da olsa bi iş yapıyorsan kovayı olabildiğince çok doldurmaya bak. nereye müşteri olarak gitsek herkes düdükleme, kazık atma peşinde.
 • (bkz: yeni türkiye)
 • şuan farklı anlamlarda kullanılıyor olsa da asıl anlamının tutumluluk ve birikimle alakalı olup, su akarken testiyi doldurasın ki su kesilince içecek suyun olsun manasında olduğunu düşündüğüm sözdür