11994 entry daha
  • ınsan birini sevince nereye giderse gitsin yanında götürüyormuş
  • özellikle tr'yi bu ziyaretimde insanların aşırı derecede başkalaşmış olduklarını gözlemledim.
    artık insanlar daha bir duygusuzlaşmış,daha bir çıkarcı olmuş.
    artık sistem de beni dişlisi arasına almaya başladı.
    hep üst düzey yaşadığım merhametselliğimi çok dizginlemem gerektiğini,yardımseverliliğin artık pek te bir işe yaramadığını artık net bir şekilde anlıyorum.
    ki zaten artık tr ziyaretlerimi(ailem olmasa) çok daha azaltmayı planlıyorum.
  • beyaz duvarda ki siyah leke gibi
  • (bkz: todestrieb)
  • ateşin icadından önce ölen mağara adamının şaşkınlığını yaşıyorum
  • ne iyi ne de kötü. duygusuz biriymiş gibi.
  • harika hissediyorum.. hiç düzelmeyecek sandığım şeyler, beklemediğim şekilde düzeliyor. (bkz: kabına sığmamak) uzun zamandır bu kadar mutlu olmamıştım. teşekkürler allah'ım.
  • çok kötü.

türkiye'de yaşamaktan hiç mutlu değilim; ay sonu gidecek olsam bile buranın kültürüyle büyümüş olmasaydım nasıl biri olurdum onu düşünüyorum. kendime yabancılaştığım zamanlar oluyor, bu benim düşüncem mi kültürün bana dayattığı düşünce mi bilemiyor ve bir çıkmaza giriyorum. etle tırnak gibi olmuş bazı kalıplar içimde; bunları ayırıp sökebilmek çok güç.
  • boslukta hissediyorum; anlaşılabilmek istiyorum daha ben kendimi anlayamamisken..
    konustuklarimi can kulağıyla dinleyip hak vermeye çalışmadan yanıtlanmak istiyorum. bir tık yoruldum dursam geçecek, duramıyorum.
  • bütün hayatım 90'ların başından kalmış rusça bir şarkı gibi sanırım. atamadığım bir şeyler var. gerçeklerin bu kadar farkında olup da hala hislerinin ve imgelerin içinde kaybolup, bundan bu kadar gerçekçi şekilde etkilenen başka biri var mıdır bilmiyorum. gerçeklerin farkında olmam bu etkilenişi daha da kuvvetlendiriyor biliyorum. çünkü artık bir tercih oluyor bu. hayalperestlik ya da nostalji ibneliği yapmıyorum. eskiden güzel değildi. bazı eskiler güzeldi. beni heyecanlandıran şeylerin hepsi nasıl bu kadar uzak olabiliyor? bir gün bir roman yazarsam artık ilk cümlesini biliyorum. burada değil, aklımda.

öyle işte.
17092 entry daha
hesabın var mı? giriş yap