şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sifonun ve cesmelerin delicesine akitmasi sonucu 5 milyonla yirtabilecekken 25 milyon gelebilitesi olan ,haybeye bi tarafinizda patlayan sevimsiz odeme
  • üzerinde alakasız bir biçimde "unutmayın aşırı hız= ölüm" gibi bir söz yazan resmi belge.
  • istanbulda iski'nin gönderdigi, iski'nin internet sayfasindan kolayca kredi karti ile ödenebilen belge.
  • ulan evde hamam mı işletiyoruz dedirten envai fatura çeşitlerinden biri.
  • an itibariyle, 1 ay evde bulunmayan bana 2 aylik 42 milyon odemeniz gerekiyor diyen olum kagidi. ustelik itiraz edilse bile bu kullanicinin harcamadigi 42 ml yi odemek gerekiomus. en garip tarafiysa bu durumu kabullenme surecinin yarim saatten az olmasi.
    (bkz: ne mutlu turkum diyene)
  • fatura üzerinde ödenebileceği yazan onlarca banka arasında ziraat bankasını hariç tutarsak sadece anadolu finans ve asya finansın ödenebilir okey ini alabildiğim ilginç bir fatura...(buyrun siz de deneyin)

şu anki hükümet ve söz konusu ödenebilen bankalar bir arada düşünülünce neyin ne olduğunu niye böyle olduğunu anlamakta gecikmiyoruz...

tebrik ediyorum ne diim...
  • 4 aydır dikmen caddesinin su tüketimini bize ödettiren fatura,
    tabi ben yokken ev arkadasım salonu havuz yapıp yüzmüş olabilir ya da balkona hayrat yaptırıp mahalleliyi sevindirmiş de olabilir, bu ihtimalleri de es geçiyor değilim, takipteyim
  • güzel bir günün akşamı, bakkaldan sigara almış eve dönerken, posta kutunuzda bulmanızla birlikte hayatınızın kararabileceği ince, selüloz, yer yer renkli cisim. bir an için “acaba evimi hamam olarak kullanıma açmış bir dissociative identity disorder hastası mıyım?” diye düşünmenize de sebep olabilir. itirazların ödemeyi durdurmayacağı, 3 gün içinde itiraz edilmediği takdirde yanlışlıkların düzeltilemeyeceği, bu faturanın ışığa tutulması durumunda bilgilerin kendini imha edeceği ve de annelerin bebeklerini ilk 6 ay emzirmesi gerektiğini belirten bir takım açıklamalar da bu cismin arka yüzünde bulunmaktadır.
  • an itibariyle tek başına yaşamakta olan bana 110 ytl gelmiş olan faturadır. melih gökçek ankara'nın her tarafına yaptırdığı devasa su fıskiyelerinin parasını benden alıyor heralde. neyse bende bundan böyle haftada bir kere pazar akşamları banyo yaparım. sonra da bizimkileri izleyip yatarım..
  • saat okumaya üşenen veya ileri derecede hipermetrop olan memurlar yüzünden insanlara kullanmadıkları halde çok yüksek miktarlarda gelen fatura. nasıl oluyor bu hadise? ailem iki aylığına yaz tatiline gidiyor. tatil dönüşü posta kutusunda su faturasını buluyorlar. bakıyorlar ki 64 ytl... ilk okuma ve son okuma tarihlerine bakıyorlar, tamamen evde olmadıkları tarihleri kapsıyor. lakin yine fatura üzerinde yazan ilk gösterge ve son gösterge birbirine çok benziyor. atıyorum biri 1231 ise diğeri 1281. doğrulanmak için saate inilip bakılıyor, kabak gibi 1231 yazdığı görülüyor. buradan da anlaşılıyor ki iki gıdım belini büküp eğilerek bakmaya üşenmiş bir memurun 3'ü 8 görmesi yüzünden tatilde olan ailem kol gibi faturayı ödemek zorunda kalıyor. çünkü kendi hataların düzelttirmek için ebesinin hamını istiyorlar. dilekçe yaz, yok bilmemnereye götür. illa ki şahsen başvur. başkasını gönderirsen olmaz. nüfus cüzdanıyla ikametgah getir falan. ha nooluyor? ağustos'tan beri de hala su faturası gelmiş değil kendilerine zira saat hala 1281 olmadı. ilk gösterge hatalı memur yüzünden mecburen 1281, son gösterge de daha düşük olamayacağı için yine 1281 olarak yazılıyor faturaya. ama nooldu? 6 aylık su faturalarını peşin peşin ödemiş oldular. bu da insanın aklına başka şeyler getiriyor. fesatlık etmek istemiyorum ama işin içinde bir kasıt var gibi.