şükela:  tümü | bugün
  • sabah akşam banyo yapan kişilere su kullanımına zam gelmesi ile oluşacak durum, kazık, vb.*
  • muslugun bozuk olmasi yuzunden de basha gelebilecek durum
    (bkz: allah muhafaza)
    (bkz: vah vah vah)
  • ogrenci eviyse "mına koyim her banyoya giri$in 1 saat", "dun yine suyu acık unutmu$sun" gibi repliklerin olu$masına neden olabilecek durum.
  • kasım 2000 eve yeni yerlesilmistir su faturası gelmıstır posta kutusundan alınır
    ?????? ohaaaaaa 83 milyon ev sahıbı aranır kusura bakmayın 3 gun oldu daha eve gırelı ama daha bız evdekı olımpık havuzu kullanmaya baslamadık kı? - ev sahıbı tarafından su saati degistirilir, fatura odenir-

kasım 2001 faturası gelmıstır posta kutusundan alınır
    ?????? ohaaaaaa 78 milyon ev sahıbı de aranamaz ki 1 yıldır evde oturulmakta hemen toparlanılır ve aski de alınır soluk halkla iliskilere gidilir
    - hanfendi ev sadece 2 tane oda salon felan yok kı salona havuz yaptırayım yanı bu ne ? gecen sene de geldı vib zib bik bik...
    - halkla ils ci teyze : efem bilemeyiz biz saatinizi sokturup kontrol edicez su tarihte gelin.
    o tarihte gidilir
    - ee saatte bozukluk yokmus teyze?
    - halkla ils ci teyze : bilemeyiz efem hata yok işte
    - ya teyze anlatamıyom galiba ev iki oda hamam felan da yok butun apartmanı yıkasam bile 52 ton suyu nasıl hacarım ben yaaa
    - bilemeyiz efem, hava gecmistir belkii
    -................
    kasım 2002 su faturası gelmistir 7 milyon
    ( su saatınden gecmesı muhtemel hava su saatı sokulerek elektrık supurgesıyle gerı alınmıstır)
  • bu ayki faturanın 630 ytl gelmesiyle bu konuda yeni bir çığır açtım.. evet artık saklayamayacam evde kaçak fok balığı yetiştiriyorum..dayanamadım böyle mailler geliyordu bitiyor bu foklar filan diye..öyle işte..
    fatura konusunda çok ciddiyim o askinin anasını depikleyecem...
    ahaah 3 basamaklı lan?..

edit: bir daha belirtiyorum şaka değil gerçek, bi kaç gün içinde yayınlayacam faturayı web semalarında...
  • bir de bunun zıttı olarak su faturasının az gelmesi durumu vardır. haddinden fazla az gelen fatura için (bkz: #8894796).
  • üç haneli haliyle bugün nedenini anlamadığım katı atık bedeliyle tanıştırmıştır beni. bazılarınfa faturadan daha fazla da çıkmış. erdal bakkal kafasında olmamak imkansız.
    sen dersin izsu?
  • su faturaları belediyelerin en önemli gelir kaynağı olması nedeniyle faturalarda her türlü oynamayı kendilerinde hak görüyorlar. istanbul tam bir iktidar zihniyeti ile rakamlarla oynayarak, ankara tam bir i. melih taktiği ile herkes aynı hizmete fazlasıyla ödesin. izmir ise bilinçliliğiyle doğaya da kendine de zarar verme yoksa fatura seni yakar suyu boşa harcarsan şeklinde uygulama ile gelirlerine gelir katıyor.
    büyük şehir belediyeleri ve su faturaları