• hülya süer'in güzel bir yorumu olan türkü.
    http://www.youtube.com/watch?v=sw8kxpzsnfq
  • ankara yöresinden bir türkümüz.

"bağda gülü budadım
    amanın bağda gülü budadım
    haydi de gülü güle bağladım

su akar güldür güldür
    gel de yar beni güldür
    bir damlacık kanım akmaz
    öldürürsen sen öldür

yarim bana dönerse
    amanın yarim bana dönerse
    haydi de ona kurban adadım

su akar güldür güldür
    gel de yar beni güldür
    bir damlacık kanım akmaz
    öldürürsen sen öldür

bağda budadım dalı
    amanın bağda budadım dalı
    haydi de göremedim bugün yari

su akar güldür güldür
    gel de yar beni güldür
    bir damlacık kanım akmaz
    öldürürsen sen öldür

gören maşallah desin
    amanın gören maşallah desin
    haydi de kimin var böyle yari

su akar güldür güldür
    gel de yar beni güldür
    bir damlacık kanım akmaz
    öldürürsen sen öldür"
  • cocuklugumda dinledigim trt radyosu programlari gelir aklima hep bu sarkiyi duydugumda. bazen coskulu akan bir derenin kıyısında da dusunurum sozlerini. o dere kastamonu'dadir ve pesinden cok buyuk kayalari suruklemistir. ayrica turkudeki gibi akar.
  • işeyen insanin, arka fonda müzik ihtiyacini karşılama isteği karşısında mırıldanabileceği güzide bir turku. yeteri kadar ateşli bi insan bu turkuyu bağıra çağıra da söyleyebilir, yakınlarda bir yar varsa ve bu yar turkuyu duyupta gaza gelirse, bi sonraki aşamada ortalığı bok götürebilir.
    (bkz: iserken sicmak)
    (bkz: water sports)
  • dogru zamanlama ile bir power word haline gelebilen deyi$.
  • son bir sene icerisinde dinlemis olmam fizik kurallari dahilinde mumkun degil, lakin nasil olduysa bu iki-uc gun once aklima takilmadi mi? dersten derse "su gelir guldur guldur" diye yuruyorum; oturmus ortacag manuscriptleri ile ilgili kagit yaziyorum (yani o derece alakasiz) "bir damlacik kanim akmaz" diye icim kipir kipir oluyor. delirmek uzereyim, devam ederse papazi cagiriyorum seytan cikarma icin.
  • esen su reklamini bana cagristiran sarki. esen su nerde amk? ben hayatimda esen su icmedim ki. nereden biliyorum ben bu reklami? neden bu reklam benim aklimda? bu basligi sol frame'e düsürenin de cani sagolsun
  • 7 saatlik su kesintisi sonrası açıp oynadığım şarkıdır.
hesabın var mı? giriş yap