şükela:  tümü | bugün
  • akıllı telefona konulacak küçük notlar ve alarmla halledilebilecek bir hadise için icat süreci boşuna kaynak tüketimine neden olacak cihazdır.
  • hali hazırda türlü çeşidi icat edilmiş olan hatırlatıcıdır. mesela biri şurada. android ve ios uygulamalarında da tonla bulabilirsiniz. water your body mi neydi hatta birinin adı. ha ben robot istiyorum, telefonda bilgisayarda beni kesmez derseniz bence size meşe odunu şart. *
  • alarmdan çok daha işe yarardır.

günlük hedef belirleyip içtikçe içtiğin miktarı eklemek gerçekten pratik. diyelim günde 2 litre içmen gerekiyor, 250 ml su içer içmez(ki bu miktar manuel olarak da eklenebilir, 250 ml olmak zorunda değil) sisteme kaydediyorsun, ay ben kaç bardak içtim ki bugün, demene gerek kalmıyor. istediğin zaman aralığında da sana alarmla hatırlatıyor, tek tek alarm kurmana gerek kalmıyor. bir de eğlenceli, o çemberin tamamını maviye boyamak çok güzel bir motivasyon kaynağı.

su içmeyi unutuyorsanız ne gereği var, demeyin. drink water isimli uygulamayı kullanıyorum ve indirdiğimden beri bir gün bile 2 litrenin altına düşmedim. özellikle kabızlık sorunu yaşıyor ve spor yapıyorsanız su çok önemli, istediğiniz kadar lifli gıda tüketin, düzenli su içmeden bir işe yaramıyor.