şükela:  tümü | bugün
  • kaktüs olarak da anılır.
  • (bkz: yok deve)
  • su ihtiyacını farklı kaynaklardan sağlayan insandır.
    (bkz: kök salmak)
  • biri de benimdir bu insan modelinin.
    ne yaparsam yapayım olmuyor,saçma biliyorum ama tadı tuzu hiçbir şeyi olmayan o sıvıyı tüketmek imkansız geliyor bana. günde iki litre dedikçe insanlar benim midem bulanmaya başlıyor. buna bağlı olarak yaşadığım sağlık sıkıntılarına rağmen içemiyorum.
  • boşaltım sistemi sorunsuz olsa bile ya sindirim sistemi sorunludur ya da cildi kurudur.
  • universite hayatimda arkadaslarimin: "lan olm biz artik damacanaya para vermices. aliyos hepsini sen icion yetti artik" serzenisleriyle muhattab oldugumda farkettim ki deve gibi su tuketiyorum. zira arkamda bos bir damacana birakip 3-4 gun sonra geri geldigimde yine o bos damacanayla karsilastigimda arkadaslarimin ne kadar hakli ve kaktusumsu yapiya sahip olduklarini farkettim. aklima su slogan geldi birde: "su hayattir. hayat guzel" mi lan harbiden?
  • (bkz: nancy botwin)
  • ileride çok pişmanlık duyacak olandır.
  • fazla su içmek insanın feleğini şaşırtıyor, su zehirlenmesi denen şeyden haberiniz yok galiba. geçen yaz* aşırı sıcaklarda kendimi kaybetmiş ve çok su içmekten kendi kendime gülmeye başlamış, cin çarpmışa dönmüştüm. ayrıca vücudunuz da su tutmaya meyilli ise sizin için fazla su içmenin hiçbir faydası yoktur.

bu yüzden yine modellemekten geri durmadığınız söz konusu insan modeli doğrusunu yapmaktadır. su yerine soda için, bir şey için çay için :p
  • su icmeyen yakin bir arkadasim var. kendisine su isteyip istemedigi soruldugunda "ben su kullanmiyorum." cevabini verir. siz de mavi ekran... sanki sigara, alkol vb bir seyden bahsediyoruz. su lan bu.