şükela:  tümü | bugün
 • maalesef görüyoruz ki, bu kadar önemli bir konu binali, ekrem tartışması altında olması gerektiği yönden irdelenmiyor. bu karar kim alırsa alsın hem ülkeye, hem istanbul'a hem de geleceğe büyük bir ihanettir.

  istanbul tarihi boyunca son 30 yıl harici sürekli su sıkıntısı yaşamış bir şehir. bunu ben değil ilber ortaylı hocamız söylüyor. peki şu an istanbul'a nasıl sorunsuz şu veriliyor. taa düzce'den, sakarya'ya ağva'dan, kuzey ormanlarına istanbul çevresindeki doğa cennetlerinin suları melen projesi benzeri taşıma projelerle istanbul'a taşındığından.

  şunu söyleyeceğiz, türk insanı çevre bilinci 0 ' yakin bir toplum. bu insanlar sadece ve sadece maliyet kaygısı ile tüketimini kisar. bakınız poşetin para ile satılması. insanlar her alışverişte 5 er 10 ar poşet alırken sadece 25 kuruş için poşet tüketimini %80 azalttı.

  şimdi insanlar harcadığı suyu m3 hesabıyla ölçüyor mu, asla. ne diyoruz, 100 liralık su faturası geldi. eminim bu indirim 100 liralık fatura yerine 90 liralık faturaya yol açtıkca su tüketimi ölçüsüzce artacak.

  sonsöz olarak toplu taşıma indirimi ne kadar doğruysa su indirimi o kadar hatalıdır. kimse gelecek nesillerin suyu üzerinden siyaset kurgulamamali.
 • kesinlikle katildigim onerme. hatta suyun belli bir kota uzerinde cok daha zamli satilmasi taraftariyim.

  ayrica su istanbul populizminden de sıkıldık. istanbuldakilerin gotu rahat edecek diye butun projelerin istanbula yapildigi yetmiyor bir de ustune secim ayagina bedava tasiyip su verecekler.