şükela:  tümü | bugün
 • hiç bişey yapmasa da oturup saatlerce izleyebileceğim ,benden başkasıyla ilgilenmesinden korktuğum için yanına bi arkadaş almadığım süper sevimli mini caretta caretta...(bkz: ninja)(bkz: bencillik)(bkz: kıskançlık)
 • yava$ ve durgun haliyle insani bezdiren ama fanusun dı$ından yemi gösterince debelenme haliyle eglenilebilinen, yalniz ve yalniz abla hatırına katlanabilen minik hayvanlardır.
  edit: soz konusu "minik hayvanın" dana kadar olmasinin akabinde hicbir akvaryuma sigamama durumunun ki$iye ya$attıgı anksiyenin vardıgı son nokta olarak kendisini sinsice dev bir akvaryuma bırakma planlari yaptigim bir hayvanata donu$mesini gozya$lari ile izlemi$ligim vardır. soz konusu dev akvaryum icun profilodaki acık kaplumbaga cennetini du$unmekteyim, evat
 • psikopat arkadasımın su yerine yanlıslıkla gaz içirerek ölümüne sebep olduğu bir çeşit hâyvanat ...
 • caretta caretta türü olmadığı kesin ama boyut dışında hal ,tavır ve biçim açısından çok benzediği kesinlikle yadsınamaz,ülkemizde satılan türlerinin büyük çoğunluğunu red eared slider adlı türlerinin oluşturduğu minyatür kaplumbağa...(bkz: evde caretta caretta beslemek)
 • sırt üstü bırakıldığında bile tek hamlede yüz üstü dönebilen çevik kaplumbağa
 • sanıldığı kadar yavaş hareket etmeyen, sudan cıkarılıp yeni bir ortama konuldugu zaman önce kafasını kabuguna cekip bekleyen, sonradan kafasını kaldırıp hızlı bir sekilde odanın en karanlık, kuytu yerine gitmeye çalışan bir hayvan türü. boynunun şaşırtıcı derecede uzayabildiği bilimsel ve amatör deneylerce kanıtlanmıştır. türkiye'de yemeleri için sarı kurtçuk görünümündeki yemler verilse de ufak ufak parcalanmış yeşillik ya da sinek, böcek yiyebildiği bilinmektir. her ne kadar yemek dieti birçok kız arkadaşımıza (ayyyy iğrençsin) dedirtebilse de, sevimliliği, dostluğu, ve dinginliği ile herkesin sevgilisi olmus guzel bir hayvan türüdür. plastik kaplarda büyüyenleri o plastik palmiye ağaçlarını görmemekte ve bilhakis sevmemektedirler. yemsiz, günlerle yaşabilenleri ve bütün bir yem kutusunu bir anda yiyebilmeleri ünlüdür. sıg bir plastik ya da cam kapta iki tane besleyenler icin son bir uyari, kaplumbagalar birbirlerinin üzerine cikabilmekte ve bu sayede ufak akvaryumlardan kacabilmektedirler. evinden kaçmış ve hollywood'a giderek ünlü olmuş olanları vardır (bkz: ninja kaplumbagalar)
 • odamı paylaştığım, yem uğruna türlü şebekliklerde bulunan, dünyanın en sevimli iki yaratığından biri. bir nevi evladım oldu artık.
  (bkz: annelik içgüdüsü)
 • bilinen en mitolojik kaplumbağadır. new york etnoğrafya müzesinde sergilenmektedir.
 • son zamanlarda aşırı sayıda yediği karides yemlerden ötürü aşırı büyümüş* ve artık havuzundan atlayabilecek duruma gelmiş*, birlikte daha nice yıllar geçirmeyi umduğum sevimli yaratığım.