537 entry daha
  • yıllar önce "1 hafta aç kalırsınız ne olur?" diye bir video denk gelmişti ana sayfama. sonra izleyip merak duyup başka videolar izledikçe daha derinlere inmiştim. aidin salih- su orucu ile tanışmıştım böylece. birçok video izledim. yapanların tecrübelerini dinledim. (bkz: otofaji) hakkında araştırmalar yaptım. ve 1 haftalık su orucu tutmaya karar verdim. esasında birçok detayı araştırmış olsam da bir noktayı atlamıştım. ilk seferde bir anda 7 günlük sadece kalorisiz sıvı alımıyla aç kalmak bana ağır geldi. bu yüzden 5.gün sonuna kadar tutabildim.

ve kendi yaşadığım, benim için bir mucizeyi de bu vesileyle yaşadım. ve insanlarla da paylaşmak istiyorum. bu benim gözle gördüğüm mucize tabii. görmediğim karaciğer temizlenmesi, diğer toksik atımlar vs onlara girmiyorum.

benim ayak parmaklarım arasında mantar başlamıştı. ve bu senelere yayılmıştı. çünkü mantar ilacı 30 gün de kullansanız çabuk geçebilen bir şey değil. kaşıntı azalır gibi olup tekrar başlayan illet bir şey, yaşayanlar bilir. hatta o kadar uzun süre geçmedi ki kasıklarıma bulaştı. bu da oluyormuş cilt doktoru bunu da belirtmişti.

ve ben su orucunu tuttuktan sonra mantar hastalığım geçti. ve inanır mısınız kökten geçti. rabbime binlerce şükür olsun kurtulmuştum. kaşımaktan kan geliyordu artık o derece ilerlemişti. ve bir daha nüksetmedi.

oruç şifadır! oruç sünnettir! oruç ve bilinçli açlık insana sağlık olarak sunulmuştur! islamın güzelliklerini yaşayan zaten biliyordu lakin yeni bilimsel gelişmelerle ispatlanması da ayrı bir lezzet!
hesabın var mı? giriş yap