şükela:  tümü | bugün soru sor
25 entry daha
  • selamlar gençler. kutsal bilgi kaynağımıza bir faydam dokunsun. daha önce yaptığım su oruçlarını yine bu başlık altında yazmıştım, şimdi son yaptığımı anlatacağım sizlere.

bu 5. orucum oluyor sanırım. bundan önce yine başarısız bir su orucu denemem oldu. başarısız dememin sebebi ise, 8 gün yapıp sonra yılbaşı için bozup tüm kiloyu geri almam yüzündendir. o yüzden onu saymak yok*.

su orucuna 90.8 kilo olarak başladım, hedefim önümdeki astsubaylık sınavına kadar en kötü 80, en iyi ihtimalle 75 kiloya düşmek.

şu an 230. saatteyim, yani 9 gün 14 saat olmuş başlayalı. şimdiye kadar 81.5 kiloya inerek 9.3 kilo vermişim. hedefim 21 gün, ancak tamamlayabilecek miyim emin değilim. buraya orucu yaptığım süre boyunca her gün edit girerek durumu anlatacağım.

edit 1: selam gençler, şu an 255. saatteyim (10 gün 15 saat). bugün 81.5 kilodan 81.0 kiloya inerek 500 gram vermişim. imkanım olsa günlerce uyuyup diyetin biteceği gün uyanmak isterdim. yanlış anlaşılmasın, öyle inanılmaz bir açlık hissi falan kalmadı ama yine de 10 gündür hiç bir şey yememek, takdir edersinizi ki insanı yoruyor.

edit 2: selam gençler. 275. saateyim (11 gün 11 saat). bugün 81.0 kilodan 80.5 kiloya inerek 500 gram vermişim. ilk günlerde 1.5-2.0 kilolar patır patır giderken iyiydi ancak sonlara doğru kilo verme işi inanılmaz yavaşladı. hedefim bu şekilde 10 gün daha devam etmek ama kilo verme hızım günde 500 gramın da altına düşerse büyük ihtimalle artık bırakıp, 1 hafta normal beslenip, vücudumu normale döndürüp bir daha başlarım.

edit 3: 300. saatteyim (12 gun 12 saat). bugun 80.5 kilodan 80.1 kiloya indim. diyet ilerledikce verilen kilolar da dusuyor. bu durum baya moralimi bozdu. eger yarin da 500 gramin altinda olursa 1 hafta kontrollu bir beslenme yapip, o sirada spor salonuna gidip sonra yeniden su orucuna girmeyi dusunuyorum. ne yapmam gerektigine yarin karar verecegim.

edit 4: selamlar, dün 326. saatte (13 gun 14 saat) su orucunu bitirdim. normalde 21 gun yapmayi dusunuyordum ancak hem enerjim 10. gunden beri asiri dusuktu, surekli yorgundum ve artik yasamak bile istemeyecek hale gelmistim. ustelik giden kilolar da gittikce azalinca (son gun 300-400 gram arasi gitti) artik birakma karari aldim. diyeti bitirdigimde 79.7 kiloya kadar inmistim. bundan sonra kalan son 5 kilomu da spor salonlarinda surune surune vermeyi planliyorum. bu konular hakkinda tavsiye almak/vermek isteyen veya soru soracak olanlar varsa mesaj kutum herkese aciktir.