• olaya hiç bu açıdan bakmamıştım. evet borular pislik barındırıyor olabilir.

onun dışında açık havada serinlemek için güzel bir uygulama. bazı yerlerde ağzınıza kadar su püskürtüldüğü için şampuanınızı yanınıza alıp banyoyu bedavaya bile getirebilirsiniz.
  • süper marketlerdeki manav reyonunu hatırlatan kafedir. marketlerde de hıyarların, maydonozların üzerine aralıklarla su serpiliyor, bu kafelerde de.
  • basınçlandırma doğru yapıldıysa, pompa kaliteliyse, su püskürten nozulların delik çapları uygunsa oturan insana, hatta elinizi 5-10 cm yaklaştırdığınızda bile suyu hissettirmemesi gereken sistemdir, ismi de misting sistem diye geçer. gelen su şebeke suyudur, pompa girişinde filtresi olmalıdır.
    çalışma sistemi ise suyun basınçlı olarak küçük çapta deliğe sahip nozuldan çıktığı anda ortam sıcaklığı ile buharlaşması, buharlaşırken de ortamdan ısı aldığı için serinleme hissi yaratmasıdır. güzel icattır ama doğru malzemeler doğru şekilde sistem haline getirilebilirse...
  • (bkz: soğuk buhar)
  • hay mna koyim ne narin bünyeniz varmış. adam sıcakta terleme diye yöntem bulmuş. sana borunun içini mi göstersin. boru kirli olabilirmiş ;( bak siz çocuk falan yetiştireyim demeyin ha. aman mikrop falan kapar diye çocuğu evden çıkartmazsınız, bebe büyüyene kadar pencereden arkadaşlarını seyretmek zorunda kalır. ne düşer, ne kalkar, ne kafası yarılır, ne bacağı kırılır. sonra sizin gibi sünepe ezik bir şey olur. aman diyim.

sizin bu oxford lordu tripleriniz beni öldürüyor arkadaş ya.
  • oxford lordu nedir ingiltere prensi herkes.
  • senin vücudun çok steril sanki azk hiç mikrop yok. hücre kültürü müsün sen kardeşim azıcık mikroptan kontamine oluyorsun.

tanım: içinde bazı malların üstüne hortumla su sıkmak istediğim kafe.
  • (bkz: legionella)
  • edirne'de bolca görülen uygulama.
  • kafelerin mutfağının hijyeninden emin oldun da, püskürttüğü suyun geçtiği borunun hijyeni kaldı. kullandığın çatal, kaşık, bardak deterjan yüzü gördüyse şükret, suyun altına tutulup da getirilmiş olmasın. ayrıca madem oturuyoruz buralarda su püskürtmeyle serinletme bana göre tercih nedenidir, hiçbir serinletme yöntemi olmayan kafeden iyidir durumu.
hesabın var mı? giriş yap