şükela:  tümü | bugün
 • şu zor günlerde en çok ihtiyacımız olan sevgi insanı.

  hikayeme gelince;

  25 senelik hayatımda ilk kez bugün rastladım kendisine. okul harcını yatırmak maksadıyla koyuldum yola. çeşitli genişlik ve derinlikteki su birikintilerinin üzerinden atladım, sağından solundan dolandım. amacıma ulaşmak için önümde sadece 15 metrelik bi mesafe kalmıştı. gel gelelim 15 metrelik bu mesafenin sol tarafında duvar, sağ tarafında ise, ortasında şu zamana kadar gördüğüm en heybetli su birikintisini barındıran, tek tük arabaların geçtiği bi yol vardı. kaldırım da en fazla 40cm genişliğinde.

  o esnada pda'ime --objective update-- mesajı geldi: -ekmek al!!*

  daracık kaldırım üzerinde ilk 5 metreyi sorunsuz olarak yürüdüm. önümde koskoca bi 10 metrelik mesafe vardı daha. o sırada köşeyi hızla bi araç döndü. panikledim. kaçacak hiçbir yerim yoktu. hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. eğer o hızla gelmeye devam ederse donuma kadar ıslanıcam. duvarla bütün oldum, gözlerimde dehşet ifadesi... artık sadece o sürücünün insafına kalmıştım. zaman yavaşlamıştı o an sanki, bütün algılarım keskinleştiğini hissettim hatta bi ara uzay geometrisinden 1-2 alan formülü bile hatırlar gibi oldum. aracın su birikintisine varmasına bir kaç metre kalmıştı ki artık gözlerimi kapadım. ne olduysa o an oldu işte. ıslanmamıştım... gözlerimi açtım. araba yavaşlamış, içindeki şoför ise bana bakıp gülümsüyordu. gülümsedikçe etrafa ışık saçıyordu adeta. zaman normal seyrine döndüğünde arkasından bakakaldım öylece. medeniyet dediğin böyle bir şey olsa gerek dedim içimden. gittim harcı yatırdım. eve giderken de ekmeği unuttum...

  bu nasıl bir empati yeteneğidir a güzel insan

  (bkz: yağmurlu havada su sıçratan şoförler)
 • araba almadan önce aylık akbil kullanıyordur.
 • yaya orda mıymıs, degil miymis hic sikinde olmayan sürücüye göre orospucocugu olmayan sürücüdür. kusura bakmasınlar orospucocugu da dedik ama dikkat etsinler arkadasım biraz. zaten sucuk gibi olunuyor, bir de üstüne camur cekilmek zorunda mı?
 • ankara il sınırları içinde olmayan, hasret kaldığımız sürücüdür.. gerekirse üstün hizmet nişanı ile ödüllendirilmeli, varsa trafik cezaları affedilmelidir ki örnek olsun dallama sürücülere...
  (bkz: dallama) vs (bkz: örnek vatandaş)
  z.ö.e: ıslatmaktan zevk lan dallama sürücüler tarafından tam bir buçuk sene sonra zamanın ötesine gönderilmiştir doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar bu arada ankara'da yaşayan yayalara küçük bir bilgi su sıçratılarak ıstatılmışsanız plakasını aldığınız aracı şikayet etme hakkınız var hem de sorgusuz sualsiz ben yaptım çok güzel oldu.. o değil de kimin zoruna ne gitti? mesaj atarsa sevinirim..
 • trafikteki öküzler sürüsünden ayrı sürücüdür. adamdır.
 • annesinin adının başka ağızlarda anılmasını istemeyen hayırlı evlat, iyi aile babası
 • arkadan gelen öküzün çarpabileceği insandır
 • canımdır.
hesabın var mı? giriş yap