şükela:  tümü | bugün
  • arapça konuşulan ülkelerde sadece kız ismi olarak kullanılır. (bkz: suad)

saadet, mesut ile aynı köktendir, "mutlu" anlamına gelir.
  • bu isimdekilere kısaltma olarak suti denir.
  • genelde kokoş bayanlara hizmet veren bir yer olmasına rağmen, arada hoş ve ucuz malların da bulunabildiği ve homoseksüel kisvesi altında alışverişe gelen bayanlara asılan iki korkunç insanın işlettiği butik. paraya para dememişler,kozyatağı carrefour'da bir dükkan daha açmışlar.
  • fuat'ın kardeşi olurlar genelde.
  • cybernet'in sahibi olan ki$iye (bkz: #3902524) deginecek olursak, hakkinda yazilabileceklerin sonu olmadigini da ba$tan belirtmemiz gerekir.

aslinda suat degil suat abi'dir zaten, denizli'ye yolu du$en herkesin gormesi gereken bir abimizdir. taniyan kafe mudavimleri de surekli modeli degi$en arabasi icin "motoru benim" "lastikleri benim" laflariyla siradan insanlarin arasindan siyrilirlar. meali: "bu adama o kadar cok para verdim ki her araba yenilediginde icim gidiyor icim"dir.

-suat abi bi telefon acabilir miyim?
    -tabi tabi... 0 tu$u basmiyo yanniz
  • ortaokul şakalarına alet olan isim,

pet şişesi kapağına su doldurulur ve eller arkada saklanıp kurbana sorulur;
    - galatasatay'da bir defans oyuncusu vardı hani su.. su... neydi?
    - suat!
    ve su surata fırlatılır.
  • al jazeera televizyonunda rastgeldiğim bir operasyon görüntüsünde, operasyona personel taşıyan koyu renkli arazi aracının üzerinde okuduğum kadarı ile; swat'ın arap versiyonu olarak kullanılan bir kısaltma olabilir. artık kalıbına nasıl uydurdularsa...
  • aynı zamanda bir kadın adıdır. hıncal uluç' un annesinin adıdır.
    ayrıca (bkz: suat berk)
  • gece vakti aklima geldi, beni en cok etkileyen roman karakteri.

mikrobu 9 sene once kaptim, o zamandan beri damarlarimda kendini unutturmus sinsi bir suat virusu dolasiyor.

http://www.academia.edu/…_romanında_İntihar_teması_
  • arka sokaklar dizisindeki hüsnü çobanın eşi hafıf tahtalar eksis bir kadın.