şükela:  tümü | bugün
  • uzun bir dönem kdz ereğli anadolu lisesi'nde müzik öğretmenliği yapmış, öğrencilerine müziği ve müzik kültürünü layıkıyla tanıtmış muhteşem insan. çok sert bir görüntüsü olmasına karşın pamuk gibi bir kalbi vardır. müzik üzerine saatlerce konuşabilir, her türlüsü hakkında yorum yapabilir. kendisi gibi müzik öğretmeni olan eşi gülay aykan da bir o kadar bilgili, karizmatik ve zariftir.
    kdz ereğli anadolu lisesi'nde okuyup da suat aykan'a hayranlıkla bakmayan insan neredeyse yoktur.
    gülay ve suat aykan çifti 2005 yılından beri kendi kurdukları aykan müzik merkezi'nde çalışmalarına devam etmektedir.
  • bir baba gibi gördüğüm; para için değil, sanat için müzik yapan, esprili, karizmatik, hayatını müziğe adamış ve şu an aykan müzik merkezi'nde kendini eşi gülay aykan'la birlikte bizim gibi genç nesillere müziği öğretmeye adamış kişilik. ayrıca zonguldak karaelmas üniversitesi korosunda şeflik yapmaktadır. 25 ocak 2008'de saat 19:00'da erdemir kültür merkezi'nde konser verecekler kendileri.
  • uzun yıllar( ki veda konuşmasında bunu 31 yıl olarak belirtmiştir) keal de müzik öğretmenliği yapmış, güzel insan. yanılmıyorsam 2006 yılında emekliye ayrılmıştır. son yılımızda kendisinden yoksun kalmıştık. bu da net bir şekilde okulda yapılan müzikal eğlencelere yansımıştı. neyse bir garip insandır suat bey. evet kendisine böyle hitap etmemizi isterdi, beyli bayanlı konuşmaya onla başladık diyebilirim. bir hanımla tokalaşırken eldivenimizi çıkarmayı da o öğretmişti bize. yani dersleri sadece müzikten ibaret değildir. yaşamayı da öğretir bir yerde. yani kaç derste film izlemiştir ki bir öğrenci. o zamanlar bize damdaki kemancı, yüksek ritim, koro gibi filmleri izletirdi bazen. bel altı sahnelerde projektörün önünü eliyle kapatırdı ,ki o an yüzündeki gülümsemeden yaptığı şeyi sırf yapmak zorunda olduğundan yaptığını anlardınız. fakat bir kere beni bir derste bozmuştu ki hiç unutamam. bir espri yapmıştım, türkçe hatası içeriyordu kurduğum cümle, çok kötü bozmuştu beni. o günden sonra daha dikkat etmişimdir hep kurduğum cümlelere. kısacası yaşamayı anlatırdı çoğu zaman müzik aracılığıyla. belki hiç bir zaman çok samimiyetim olmamıştır, beraber çalıştığım halde bir kaç etkinlikte ama buna rağmen sevdiğim, güzel insandır.