şükela:  tümü | bugün soru sor
  • göğüs cerrahisi uzmanı. şu an artvin'de mecburi hizmette bulunan şahsımın ilgiyle okuduğu blogun sahibi.
    http://zorunlu.suaterus.com/
  • kendisi göğüs cerahı uzmanı olup, siz sorun o anlatsın, o derece donanımlı ve anlayışlı bir doktor.
    kaburgamı elime aldığım şu günlerde bünyeme ilaç gibi geldi.
  • hayvansal ürünlerle beslenme ve sağlığa dair kapsamlı bir video hazırlamış, referanslarıyla her konuyu açıklıyor.

beslenme konusundaki değişimle ilgili kendi hikayesi de şöyle. göz açıcı bilgiler.
  • çok faydalı türkçe içerikli videolar paylaşan doktor.

kanalının linki: https://m.youtube.com/…nel/ucjfbmd0ynpiax7o_45spfkw
  • veganliktan tutun diger saglikla ilgili merak edilen konularla ilgili her sey hakkinda cok guzel bilgiler veriyor. kafasi acik, kendini gelistirmis, tane tane anlatiyor. ben cok begendim. bir videoyla basladim hepsini izlemis olucam nerdeyse ayni gunde
  • felsefi olarak vegan olabilirsiniz ama bunu bilimsel olarak temellendirmelere kalkarsanız olmaz. olmamış da zaten. insan on binlerce yıldır hayvansal besleniyor. sen hayvanların ölmesine üzülüyorsun diye bunu bilimsel olarak ele almaya çalışırsan komik olur. referans veriyor diye de bilimsel olmuş olmuyor. bilimsel verileri yorumlamış oluyor. hayvansal gıda tüketmeden yaşamak sağlıksızdır. üstelik ben 3-5 tane değil milyon tane referans verebilirim. ben kimim ki? google yapın bakın.

yani, hayvansal beslenmek zararlıdır diye hiçkimse vegan olmaz. vegan olduğu için hayvansal beslenmek zararlıdır der. nitekim sağlıklı beslenmenin esas yolu, hayvansal ağırlıklı beslenmektir. nişastayla, şekerle, tahılla değil. bunları çıkardığınızda da bir şey kalmıyor kalori edebilecek zaten. varın ne kadar sağlıklı olduğunu siz düşünün.

ayrıca kendisinin dirseklerıne kadar yağlı olması da ayrı konu. :)

edit: son olarak ketojenik diyet videosunu izledim, bayağı dümdüz cahil bir arkadaşımızmış. veganlıktan beynini tam kullanamıyor olması daha büyük ihtimal tabi. kendisine 1 ay keto beslenmesini, ve objektif olarak değerlendirmesini öneriyorum ama yo yapamaz, çünkü o vegan. ama ben hem keto hem vegan beslendim uzunca süre, ikisinin de ne olduğunu bilerek yazıyorum.

tüm youtube kanalı baya çöp içerik.