şükela:  tümü | bugün soru sor
 • buca’da arada ıskaladıkları, alamadıkları ihaleler, imara açamadıkları araziler olurdu artık olmayacak demektir. buca’nın bir 5 yılı daha heba oldu. yeni bir rant dönemi başlıyor
 • bucamıza hayırlısı olsun diyelim. ancak levent piriştina da gayet başarılı bir başkan. devam edilebilirdi.
 • zamanında ev alırken babamı dolandıran emlakçı ailesinden. buca'nın arazi "takipçisi".

  levent eğlence yerlerinden yolunu buluyodu. suat araziden bulacak. faydalı bi insan kalmamış sanırım.
 • koskoca buca'da daha üniversiteyi bitirememiş bu adayı çıkartıyorlar. ailesi ve kendisi müteahit. ülkemize ne kazandırdı bu müteahitler de bir de izmir'in en büyük ilçesine başkan adayı yapılıyor. chp'nin de akp'den farkı yokmuş belli oldu. ayrıca bu seçimde oy vermeyecek olmasaydım hayatımda ilk defa bu adaya karşı akp'ye oy verirdim.
 • müteahhit-emlakçı yeni başkan adayı. babadan oğula nesil bunlar, bütün sülalesi müteahhit emlakçı. adamın kariyerinde bucaspor’da top oynamak, müteahhit-emlakçılık yaparak öğrencinin üç kuruş parasını almak ve buca’nın en etkisiz yönetiminde başkan yardımcılığı yapmak var. üniversite bile okumamış ne anlar öğrencinin halinden. buca’da öğrenciliğini geçiren herkes bu soy ismi bilir ve hiç sevilmez. sahibi oldukları binalardaki daireyi kiralarken komisyon alırlar öğrenciden, hem de 3 kuruş indirim bile yapmadan. bütün buca’da inşaatları binaları vardır. levo başkan iyiydi be bunu neden aday yaptınız. çok yanlış bir seçim. ilk defa buca’da başka partiye oy vereceğim. büyükşehir’de tunç soyer, yerelde de bunun rakibi kimse ona oy vereceğim. umarım seçilemezsin komisyoncu emlakçı. chp de nasıl bir hataya düştüğünü anlar
 • ömrüm boyunca chp'ye oy vermiş biri olarak bu seçimde sandığa gitmeme kararımin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösteren buca ilçesi chp adayı.

  chp'yi, halkçı insanlar yerine müteahhitler, emlakcilar partisi haline getiren kilicdaroglu ve yandaşları gidene kadar benden oy moy yok.
 • hep chp'ye ve son seçime kadar buca'da oy vermiş 25 senelik bir bucalı olarak söylüyorum, levent piriştina'nın aday adayıyım açıklamasına rağmen, gökten inme şekilde belediye başkan adayı yapılmış, kimlerin rantçısıdır bilinmez, emlakçı-müteahhit ve ne idiği belirsiz kişilik.

  bu atama, eğer orada oy kullanacak olsaydım, hayatımda ilk defa akp'ye oy vermeme sebep olacaktı. ama inan olsun ki orada ki yakınlarımı ya boş oy atmaya ya da akp'ye oy vermeye ikna edeceğim.

  bu chp'nin ilçe örgütlerinin suyu çıkmış.

  izmir'in en büyük ilçesine bu muamele yakışmıyor.
 • chp buca belediye başkan adayıdır. adaylığının akp için hayırlı olmasını temenni ediyorum. 8 yıldır buca’da yaşayan biri olarak adını ve sülalesini sıkça duydum. kendisini biraz tanıtayım sizlere.

  buca’nın emlak mafyası oluyor kendisi. buca’ya gelen üniversite öğrencilerinin yarısını bu herifin tayfası dolandırdı. beni de bir kez dolandırmaya çalıştı öğrencilik zamanımda nezir tayfa. hatta ev sormaya gittiğim bir emlakçısında sebepsiz yere kapı dışarı edilmişliğim var. sebep olarak da “biz daha lüks ev kiralıyoruz öğrenciye ev yok” tarzı üslup kullandı kokainman yeğenleri. zaten adamın seçim bürosunun önünde duran yeğenlerine bakarsanız durumun vehametini daha da anlarsınız. ergenliğini asker eğlencelerinde apaçi dansı yaparak geçirmiş, sonraki dönemlerinde arabayla egzoz patlatarak üniversiteli kızları taciz etmiş, iş hayatına da nezir emlak, nezir gayrimenkul gibi işyerlerinde mafyacılık oynayarak başlayan ne kadar ipsiz sapsız genç varsa suat abilerini tebrik etmeye gelmiş.

  bu arada suat nezir’in tahsili anaokulu terk. işine gelince cumhurbaşkanına diploma sorup tahsili olmadığını vurgulayan chp yönetimi, levent piriştina gibi biri varken suat nezir’i aday gösteriyor. kendilerinin suratına tükürmek istiyorum. ilçe belediyesinde oyum boş olacaktır, o seçim pusulasını da yırtıp zarfa koyacağım. hatta buca’yı akp’nin kazandığını görürsem büyük ihtimal mutlu olurum. çünkü akp’li bir dangalak bile mafya ilişkileri olan bir sığırdan saha sempatik duruyor gözümde. seçimi kaybetmen dileğiyle nezir efendi.
 • izmir'in en kalabalık ilçelerinden olan ve dokuz eylül üniversitesini içinde bulunduran 500 bin nüfuslu buca'ya hiçbir şekilde yakışmayan, lise mezunu ve müteahhit başkan adayı.

  kendisini adaylık sürecinden önce tanıyan herkes az çok bilir aile şirketlerini ve bu işi temiz bir şekilde yürütmediklerini. daha önce belediyeye aileden birini sokup imar işlerini hallederlerdi, bu kadarı kesmemiş olacak ki direkt belediye başkanlığına adaylığını koymuş suat efendi.

  bildiğim en somut örnek iktisat fakültesinin karşı sokağında park olması gereken yerin ercan tatı zamanında (suat nezir'in imar başkanı olduğu dönemdir) imara açılıp yurt inşaatının yapılmasıdır. şu an nezirler yurdu olarak orayı da işletiyorlar. o yurdun hemen yanında site olmak için yetersiz bir alana site inşaatı için gerekli izinleri çıkartıp 9'ar katlı iki bina dikmiştir mahallenin orta yerine.

  mevcut başkan levent piriştina da aday adaylığını açıklamışken, özgeçmiş bakımından en zayıf isim olan suat nezir'in aday gösterilmesi hakkında da burnuma kötü kokular geldiğini söylemeden geçemeyeceğim. chp buca'yı kaybetmek pahasına böyle bir aday çıkarmazdı bu işin altında dönen başka bir şeyler olmasa. büyük paralar döndüğünden eminim.

  akp'den nefret eden biri olarak bu adamın adaylığının açıklanmasıyla birlikte buca'da kesinlikle akp'ye oy vermeye karar verdim. çevremde daha önceki yerel seçimde piriştina'ya vermiş neredeyse hiç kimse bu adama oy vermeyecek. buca'da yerel yönetimin el değiştireceğini düşünüyorum.

  umarım buca'yı akp alır da chp nasıl bir hata yaptığını anlar.