şükela:  tümü | bugün
 • araştırmacı, yazar. solcu.
  barbarlığın en yüksek aşaması abd ve barbarlığın kaynağı petrol adlı kitapları var. bu aralar tv 5'te o kadar çok çıkıyor ki bütün mimiklerini ezberledim. genelde komplocu gibi konuşsa da arada doğru ve çarpıcı şeyler söylüyor. tabii ulusal onur, anti emperyalizm gibi şeyler "demode" olduğu için söyledikleri "havada kalıyor."
  yusuf kaplan'ın konuğu genelde. takrar da yapıldığı için çok gözüküyor.
 • avukat-araştırmacı yazar.
  hem ceza-hukuk demeden bütün davalarını ciddiyetle takip eder hem de araştırır,yazar yazar...o kadar çok kitabı yayınlandı ki ...işte aklımda kalanlar (yani okuduklarım)
  1-kirli işler imparatorluğu
  2-silahlı bürokrasinin ekonomi politiği
  3-osmanlıdan günümüze gizli devlet
  4-ortadoğu-vadedilmiş topraklar
  5-barbarlığın en yüksek aşaması abd
  6-barbarlığın kaynağı :petrol

  kitaplarındaki bazı bilgilerin açık kaynaklardan temini zordur.babasının (sanıyorum) general olması nedeniyle özel bilgiler edinebilmektedir..
 • ilk bakışta ateşli bir solcu izlenimi yaratmasına, komik mimiklerine ve demode teorilerine rağmen dinlenilmesi, okunması gereken araştırmacı. katıldığı programlarda baskın ve gerçekçi tavırlarıyla şu sıralar dikkatimi çekmiyor değil.
 • hukukun nazariyatına vakıf olan,

  bu yüzden de avukatlığı 'yes sir' yahut tahsilatçılık seviyesinde anlamayan,

  ciddi çalışmaların altına imza atan,

  sağlığını kaybetse bile çalışmalarına devam eden,

  1991'deki birinci ırak saldırısına en sahici tepkiyi koyduğu ve bu tepkiden dolayı hesapları bozduğu için bizzat özal'ın emriyle saldırıya uğrayıp, aylarca işkence edilen salih mirzabeyoğlu'na hem o dönemde hem de daha sonraki dönemlerde yapılan hukuksuzluğa, başta islâmcı müsveddeler olmak üzere herkesin dilinin kıçına kaçtığı bir dönemde, cesur bir şekilde karşı çıkan,

  eserleri, istenilen sanat ve fikir ikliminin tesisi için iktidarı arzulayan fikir'in iktidarında daha bir verimlenecek olup,

  hak ettiği payeye yine o iktidarda erecek olan,

  kitapları özellikle şu günlerde daha bir dikkatle okunması gereken mühim bir değer.

  seviyor, sayıyor, takip ediyor ve selâmlıyoruz.
 • son derece iyi kitapları olan ve türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan araştırmacı yazardır aynı zamanda.