şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinde hoca.
  velakin her sene abuk subuk sorular sorması ve öğrencileri süründürmesi sebebiyle hiç sevilmez.
  ders anlatmakta oldukça yetersiz.geçirmediği öğrenci sayısı ile gurur duyar ve bunu dile getirmekten çekinmez.bu sebeple her 2 yılda bir dekanlıktan uyarı alır.
 • ders anlatamayan bir yardımcı doçent düşünün.yaptığı tek şey soru yazdırmak ve yazdırdığı soruları öğrencilere yaptırmak olan, yapılamayınca da yapmaya tenezül etmeyip başka soruya geçen bi yardımcı doçent.işte bu suat yavuz'dur.20' lik kağıda 80, 80'lik kağıda 20 veren ama bu sene her ne hikmetse insafa gelen hoca demey dilimin varmadığı insan.
 • kendisi pek de girmez derse. doktora öğrencisi var bi tane, kurban olarak onu seçmiş akşam 9'a 10'a kadar ders anlattırıyo garibime. tuhaf bi hoca, allah eline düşürmesn. beni de yaktı :(
 • suat yavuz, hakkında yazılanlara ilişkin praetorlarca cevap ve düzeltme hakkı tanındığından, aşağıdaki yazıyı göndermiştir:

  1-özellikle sınavlarda yoruma müsait olmayan kesin cevaplı sorular sorulmaktadır.

  2-sorular önerilen kaynaklardan ve anlatılan konulardaki temel konulardan sorulmakta olup bu soruların önemi ders içersinde öğrencilere ayrıca belirtilmektedir.

  3-bazen aynı sorular aynı dönem içinde vize sınav ve bütünlemede sorulmuştur.

  4-arkadaşlarımız ellerindeki 10-15 sayfalık kimin tarafından tutulduğu belli olmayan fotokopi notları ile sınava girmeye çalıştıklarından başarısız olmaktadır . derse devam oranı %30 civarında olduğundan başarının da bu düzeyde olması özellikle doğaldır.

  5-kısaca ellerindeki 15 sayfalık nottan sorular sorarsanız orada yazılı olduğu kadar cevap almaktasınız onun dışında sorduklarınızdan cevap alamamaktasınız.

  ayrıca, 25 yılı geçen öğretim üyeliği hayatımda dekanlıktan tarafıma bir uyarıda yapılmamıştır.
 • kendisi iktisat son sınıf öğrencilerine "iktisadi analiz" dersi vermektedir.
  ders "anlatamamakta" değil, ders "anlatmamakta"dır. çünkü konuları daha önce mikro ve makro ekonomi derslerinde öğrendiğimizi, bu bilgileri şu an hatırladığımızı varsaymaktadır. (ne yazık ki hatırlamıyoruz) bu nedenle derste soru sorup, cevaplamamızı beklerken de gülümsemektedir. öğrenciler kendisiyle ilgili pek hoş şeyler düşünmez... yine de bir fikir birliği yoktur. örneğin: cevabı bulanlar "bana gülümsedi" diye sevinirken, bulamayanlar "yapamamamız hoşuna gidiyor, inadına gülümsüyor" şeklinde yorumlar yapmaktadırlar.
 • işletme bölümüne en büyük iyiliğini 2005-06 senesi başında, işletme'ye ders vermeyi bırakarak yapmış olan hoca. çok adam geçti o sene, ben dahil.
 • güldüğünde gözleri çok fena kısılan ve oldukça sevimli gözüken ama normalde öyle olmayan iktisat hocası. o ne şirin bi yüz ifadesidir öyle. nedendir bilinmez, o gülünce biz gülmüyoruz biz gülünce de o gülmüyor. değişik de bi üslubu var. mesela grafik çizimine teşvik için, "çizin çizin eliniz kırılsın" gibi enteresan cümleler kuruyor. galiba eliniz alışsın demek istiyor. bir de soru soracağı kişiyi en arkada oturanlardan seçme gibi bi takıntısı var.
 • marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler bölümü hocası.
  1. sınıfta hoş geldiniz anlamında iktisada giriş dersine girer,
  2. sınıfta ne o benden kurutulacağınızı mı sandınız diyerekten mikro , makro derslerine girer
  4. sınıfta güle güle babında iktisadi analiz dersine girer, biterse bu okul böyle biter, diğer dersler havada karada geçilir, rüyalarınıza girmez en azından zorlasalarda.
 • www.miibf.com adlı öğrenci forumuna sahte nick ile üye olarak başka öğretim görevlileri hakkında öğrencileri kışkırttığı iddia edilen hoca. sitedeki uğur nickinin bu hocaya ait olduğu site sahipleri tarafından tespit edilmiş ve bir dilekçe ile marmara iibf dekanlığına bildirilmiş.
  sitede yayınlanan dilekçe aynen şu şekilde;

  marmara üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi dekanliği’na;

  marmara üniversitesi bahçelievler yerleşkesi öğrencilerine yönelik hizmet veren ve adresi www.miibf.com olan kampüs bahçelievler adlı sitenin sahibiyim.

  sitemiz çatısı altında “ugur” takma adlı bir kullanıcının, site altında yaptığı yorumların bazıları marmara üniversitesi öğretim görevlilerini, öğrencilerini ve / veya direkt olarak marmara üniversitesini hedef alır nitelikte olduğu için araştırma gereği duyduk. sonuc olarak “ugur” takma adıyla yazılar yazan kişinin iktisat teorisi anabilim dalı öğretim görevlisi yrd. doç. dr. suat yavuz olduğu yönünde, ip numaraları aracılığı ile araştırıp desteklediğim, ciddi şüphelerim bulunmaktadır.

  ekteki belgede, “ugur” takma adlı kişinin mesaj başlıkları, mesajları, mesajları yazdığı tarih ve saat ile birlikte mesajları hangi bilgisayardan yazdığını belirten ip numarası açıkça belirtilmiştir. bu bilgiler olası bir hukuki süreç için kullanılabilir niteliktedir.

  ekteki belge incelendiğinde göze çarpan;
  a) 1. ve 5. mesajlarda görülebileceği üzere, sitenin üyesi olan öğrenciler en kritik konuların konuşulduğu noktalarda ve zamanlarda, prof. dr. uğur selçuk akalın’a karşı kışkırtılmıştır.
  b) 10. mesajda görüleceği üzere, marmara üniversitesi iibf “iktisat teorisi” ve “finansal iktisat” yüksek lisans bölümleri ile bu bölümlerde görevli olan öğretim görevlileri, marmara iibf dekanı ve marmara iibf iktisat bölüm başkanı direkt hedef alınmış, site üyesi öğrencilere olumsuz yönde telkinlerde bulunulmuştur, öğrenciler kışkırtılmıştır.

  olarak sıralanabilir.

  konuyla ilişkili olarak özel yardımda bulunabileceğimi, bu belgenin ve ekteki belgenin kampüs bahçelievler’de değiştirilmeden tüm öğrencilere açık olarak yayınlanacağını ve ilgili bir hukuksal süreç için istenen bilgilerin tümünün gerekli mercilere değiştirilmeden verileceğini bilgilerinize arz ederim.
 • 1.sınıftaki iktisada giriş dersinde öğrencilere anadan doğma iktisat biliyorlarmış gibi davranır.
  normalde yoklama almaz, sadece bayram öncesi ve bayram sonrası derslerde yoklama alır, bunu da aleyhinize kullanır.
  bütünlemeden sonra "aa senin tek ders sınavında yokmuş, o halde ben bırakıyorum tek derse" diyen bir insandır.
  dört soru sorar genelde; ikisinde kitap açık der, kitap açık olan bölümde kitapta hiç olmayan şeyleri, kitap kapalı olan bölümde kitapta eşşek kadar olan şeyleri sorar.
  pek sevilmez.