şükela:  tümü | bugün
  • cok ya bunlar, inanilmaz cok, isin garibi ebeveynin bunu cogunlukla hic onemsemiyor olusu. cocuk afedersin 80 yasina gelmis neredeyse ama halen ortalikda davar gibi kosturup tapir caizse (tapir caiz, diyanet'e sordum, yemek supheli ama beslemek caiz) ortaligin damina koyuyor, ebeveynde de bi "tabi lan cocuk bizim o kadar sevistik yapana kadar, biz yaptik tabii skecek ortaligi" rahatligi var, kendi cevreme bakip genelleme yapmam salakca olabilir ama cogunlukla da bir kusak oncesi memur ya da gariban olup ikinci kusakta iyi kotu parayi vurmus 30-40 yas kusagi insanlarin cocuklari boyle. nefret ediyorum hepinizden nefret nefret, geregini rica ederim, selamlar.
  • peki ya kiz cocuklari nolacak diye soran mesajlar aliyorum, ayni ebeveyn profilinin kiz cocuklarinda prenses syndrome dedigimiz bir davranis bozuklugu var ama suaygirligi erkeklere mahsustur.
  • ebeveynine göre ama çok tatlı çocuktur.

bazen balkonda sigara içerken şahit oluyorum.apartmanımızda 1. sınıfa başlayan bir çocuk var. bunu dışarı salıyolar ki salmak deyimi çok önemli, çocuk çıktığı gibi sağa sola saldırıyor.

kedi yakalayıp kuyruğundan sallamalar, küçük çöp tenekelerini çevirip içindekini dökmeler, etrafta oynayan çocukların oyununu bozmalar, tükürmeler falan.

annesinin yaptığı tek şey yarım saatte bir balkona çıkıp hedecaaaan yapma evladım, demek.

çocuk yetiştirmeyi bilmeyen ya da uğraşmayan nesiller olduk. ileride meyvelerini toplamaya başlarız sanırım.