şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bastıkları kitaplarda kendilerini aşağıdaki şekilde tanımlayan yeni bir yayınevi. ama gördüğüm kadarıyla çevirileri hayli özensiz* örneğin (bkz: makina üzerine fragmanlar)

  "sub yayımları, sub press adıyla kerem kamil koç ve şenol erdoğan’ın “daha çok şey yapma” arzusuna deniz cansever ve murat arslan’ın katılmasıyla meyvelerini hızla verdi. ilk 36 kitabını yeraltı teknikleri ile basıp, çoğaltan ve yayan sub, gelen ilginin yoğunlaşması ve daha çok kişiye ulaşma arzusuyla “legal” yayımcılık seçeneğini kullanmaya karar verdi.
  sub’ın tüm eserleri kerem kamil koç’un aziz hatırasına adanmıştır.
  sub'ın varlık sebebi kerem kamil koç'tur. "
 • bu yayınevi hakkında bilinmesi gereken tek şey, hitler'in kitabını basmış olmaları. eleştirel bir baskı da değil. hangi ihtiyaca uygun düştü de bastılar merak ediyorum. faşistler sadece "kavgam"la yetinmesin, hitler'in başka eserlerinden de nasiplensin diye düşünmüş olsalar gerek.
 • sadece kitaplara verdikleri isimler güzel. içerik çok yavan. ismi karşılayamıyor
 • mondo trasho'nun tüm sayılarını bir araya getirip basan yayınevi.
 • şenol erdoğan’ın yeni kitap evi. çok güzel kitaplar var ve fiyatları oldukça uygun. zaten şenol abi 6:45 den çıktığından bu zamana kadar 6:45 yayınları pek sarmamaya başladı.
  sub press için diyeceğim şu ki iyi ki var ve iyi ki varsın şenol abi iyi ki....
 • moda'da bir zemin katta mekana bürünmüş yayınevi. yayın politikası gereği türkiye'de eşi benzeri bulunmayan bir yayıncılık anlayışına sahiptir. çevirilen kitaplar genel isteğin dışındadır, ama edebiyat açısından değerlidir. nedir, ne değildir gibi bir soruya cevap vermek yerine, ne olmadığını anlatmanın daha kolay olacağı kanısındayım.

  tüyap fuarına katılmaz örneğin, ahmet ümit'in mizacında vücut bulan ticari kaygıları barındırmaz. amacı kitleye aforizma ya da slogan satmak değildir. zen şiirleri, yalnızlık anlatıları, edebiyat tarihi kitapları eşsizdir. kapitalizm, modernizm ve gündelik hayatın akışına bir duruştur. popüler olmayandır, olduğu gibidir, iddialıdır ama gösterişli değildir. iyi ki vardır. sevgiyle takip edin.