şükela:  tümü | bugün
  • bastıkları kitaplarda kendilerini aşağıdaki şekilde tanımlayan yeni bir yayınevi. ama gördüğüm kadarıyla çevirileri hayli özensiz* örneğin (bkz: makina üzerine fragmanlar)

    "sub yayımları, sub press adıyla kerem kamil koç ve şenol erdoğan’ın “daha çok şey yapma” arzusuna deniz cansever ve murat arslan’ın katılmasıyla meyvelerini hızla verdi. ilk 36 kitabını yeraltı teknikleri ile basıp, çoğaltan ve yayan sub, gelen ilginin yoğunlaşması ve daha çok kişiye ulaşma arzusuyla “legal” yayımcılık seçeneğini kullanmaya karar verdi.
    sub’ın tüm eserleri kerem kamil koç’un aziz hatırasına adanmıştır.
    sub'ın varlık sebebi kerem kamil koç'tur. "
  • 6ltı kı4kbe5 yayın ile en ufak bir alakası olmayan, 6ltı kı4kbe5 yayın'ı besleyip semirten sakallının * kan emici şişko piçlere daha fazla kanını emdirmemek ve kafasındaki projeleri daha rahat hayata geçirmek için kurduğu, kerem kamil koç'un miras projesi olan güzel yayımevi.
  • bu yayınevi hakkında bilinmesi gereken tek şey, hitler'in kitabını basmış olmaları. eleştirel bir baskı da değil. hangi ihtiyaca uygun düştü de bastılar merak ediyorum. faşistler sadece "kavgam"la yetinmesin, hitler'in başka eserlerinden de nasiplensin diye düşünmüş olsalar gerek.