şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evde çocuklarla dans etmek için birebir müzikler yapan topluluk. şarkı sözlerinde de çocuklarla iletişim kurmaya çalışmıyor, bizzat çocuk dilinde konuşuyorlar.

  bu da gökyüzü kimin şarkılarına yaptıkları video

  https://youtu.be/jntasmgufto
 • güzel mi güzel grup. yaptıkları şarkılarla kocaman bir derde derman olmaya çalışıyorlar. çocukları eğlendiren, oyunlar oynatan, bunu yaparken de bir şeyler öğretmeyi hedefleyen sözleri olan şarkılarını sürekli dinletiyorum çocuk yanıma ve öğrencilerime.
  konserler veriyorlar hem de en çok da dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara. gönüllerinden kopan güzellikleri paylaşıyorlar.
  bu ay dikebileceğim fidan yok ama gideyim de zeytin ağacı seveyim akdeniz'de.

  zeytin ağacı
 • insan merkezli düşünmek yerine doğa merkezli düşünmek, suyun ticarileşmesi, doğanın kâr uğruna yok edilmesi, ekolojik denge, gdo gibi konularla ilgili şarkılar üreten dünyalar güzeli ekiptir.

  ekibin ‘doğa ve ekoloji temalı şarkılar’ şeklinde nitelendirdiği gökyüzü kimin albümünde: çekirdeksiz domates, dinleyin paragözler, su, sivrisinek, ırmaklar özgür akacak, zeytin ağacı, kurbağa korosu ve gökyüzü kimin? şarkıları yer alıyor.

  kendilerine ait sevdiğim en güzel cümle: "baltalar elimizde dönemi kapandı!" nasıl da haklılar. bu şarkıyla büyüyen çocuklar şimdi ağaç kesiyor, orman yakıyor. halbuki şubadap çocuklar soruyor "bomba yapan bay bilgin, hiç oyuncak yaptın mı?"

  kardeşlerinize, öğrencilerinize, çocuklarınıza, akrabalarınıza dinlettirin. albümü alın, hediye edin. ağaçlara tırmanırken acaba canı acır mı diye düşünen çocuklara ihtiyacımız var.
 • bugün izmir konserine kızımla katıldığım grup. şarkıları çok özel.. kızımın gittiği ilk konser oldu.
  doğa, özgürlük, evrim temalı şarkıları var.
 • çok iyiler, çok. vokaller çocuk hep, en iyisi zaten böyle. enstrümanlar, düzenlemeler, herşey harika. yıllardır adam gibi yerli çocuk müziği aradım bulamamıştım. indirdim albümlerini, herkese vereceğim. ilk fırsatta da canlı performans ayarlayacağım bir şekilde. çok sevindim valla...
 • üyelerinden birine baya baya aşık olduğum(platonik ve öyle kalacak) gruptur. vokal arkadaşla tanışma şansım olmuştu haziran hareketinin etkinliğinde. çok güzel işler yapıyorlar ve hepsi çok iyi insanlar.

  edit: üyeleri değilmiş turnede bi süre birlikte çalmışlar.
 • amacı olmayan birçok çocuk şarkısından çok daha kaliteli şarkılara geçmenize vesile olabilen grup.
  şarkıların altyapısı çok eğlenceli. sözler alkışlanası; üstelik yormuyor insanı. oğlum bayılıyor şuna
  gün içinde domates kelimesi geçmeyedursun, başlıyoruz dans etmeye :).
  ornitorenk?
  dinazor mu dinozor mu? bunlar da şahane!

  benim favorimse şu
  ya daa bu.
  seçenek çok. hepsi için grubu tebrik etmek lazım. oğlum biraz daha büyüyünce konserinize geleceğiz. ıyi ki varsınız.
 • sol framede görüp, linkin birinden açıp, kend8mi durduramayıp birkaç şarkısını dinlediğim ve çok beğendiğim grup. farklı ve bence harika bir iş çıkarmışlar.
 • ülkede istisnasız her şey boka sararken hala böyle şeylerin çıkabilmesi bir anda umut pompalıyor insana.

  şarkılarının müziklerinin düzenlemelerinin güzelliği bir yana, sözlerdeki özen ve anlam çok çok iyi.

  yalnız o ruh hastası adam ve çocuklarının videoları bile milyonlarca izlenirken bu grubun izlemeleri ve takipçi sayıları olması gerekenin çok altında.

  youtube kanallarını takibe alın, çocuğunuz yoksa da alın, vallahi siz de dinleyeceksiniz.

  benim favorim çekirdeksiz domates oldu bir de şu dinozorlar bugün nerede sorusunun cevabını verdiği şarkı, onun adını bulamadım şimdi.

  https://www.youtube.com/…l/ucjaluxbdrvtjqwtfn9ld2ag
 • ülkede güzel şeylerinde olduğunu gösteren güzel insanların grubu.

  dün akşam batıkent meydanda, sinan bengier salonunda dinleme şansına eriştik. oğlum zaten bir süredir şarkılarını dinliyordu. fakat dün akşam çok güzel eğlendi eğlendik. olay sadece şarkı da değilmiş. meğer her şarkının öğretici de bir tarafı varmış.

  ali beyin dediğine göre şubadap aslında anlamsız iken grup tarafından bir anlam yüklenmiş. buna göre: şubadap sorgulayan, araştıran, öğrenen ve eğlenen çocuk anlamına geliyormuş. belki dedi ali bey (soyadını bilmiyorum), bundan sonra türk dil kurumu bu kelimeye bu anlamı verir dedi.

  umarım şarkı yapmaya ve çocuklara başka bir dünyanın mümkün olduğunu göstermeye devam ederler.