şükela:  tümü | bugün
  • evde çocuklarla dans etmek için birebir müzikler yapan topluluk. şarkı sözlerinde de çocuklarla iletişim kurmaya çalışmıyor, bizzat çocuk dilinde konuşuyorlar.

bu da gökyüzü kimin şarkılarına yaptıkları video

https://youtu.be/jntasmgufto
  • güzel mi güzel grup. yaptıkları şarkılarla kocaman bir derde derman olmaya çalışıyorlar. çocukları eğlendiren, oyunlar oynatan, bunu yaparken de bir şeyler öğretmeyi hedefleyen sözleri olan şarkılarını sürekli dinletiyorum çocuk yanıma ve öğrencilerime.
    konserler veriyorlar hem de en çok da dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara. gönüllerinden kopan güzellikleri paylaşıyorlar.
    bu ay dikebileceğim fidan yok ama gideyim de zeytin ağacı seveyim akdeniz'de.

zeytin ağacı
  • insan merkezli düşünmek yerine doğa merkezli düşünmek, suyun ticarileşmesi, doğanın kâr uğruna yok edilmesi, ekolojik denge, gdo gibi konularla ilgili şarkılar üreten dünyalar güzeli ekiptir.

ekibin ‘doğa ve ekoloji temalı şarkılar’ şeklinde nitelendirdiği gökyüzü kimin albümünde: çekirdeksiz domates, dinleyin paragözler, su, sivrisinek, ırmaklar özgür akacak, zeytin ağacı, kurbağa korosu ve gökyüzü kimin? şarkıları yer alıyor.

kendilerine ait sevdiğim en güzel cümle: "baltalar elimizde dönemi kapandı!" nasıl da haklılar. bu şarkıyla büyüyen çocuklar şimdi ağaç kesiyor, orman yakıyor. halbuki şubadap çocuklar soruyor "bomba yapan bay bilgin, hiç oyuncak yaptın mı?"

kardeşlerinize, öğrencilerinize, çocuklarınıza, akrabalarınıza dinlettirin. albümü alın, hediye edin. ağaçlara tırmanırken acaba canı acır mı diye düşünen çocuklara ihtiyacımız var.
  • bugün izmir konserine kızımla katıldığım grup. şarkıları çok özel.. kızımın gittiği ilk konser oldu.
    doğa, özgürlük, evrim temalı şarkıları var.
  • çok iyiler, çok. vokaller çocuk hep, en iyisi zaten böyle. enstrümanlar, düzenlemeler, herşey harika. yıllardır adam gibi yerli çocuk müziği aradım bulamamıştım. indirdim albümlerini, herkese vereceğim. ilk fırsatta da canlı performans ayarlayacağım bir şekilde. çok sevindim valla...
  • üyelerinden birine baya baya aşık olduğum(platonik ve öyle kalacak) gruptur. vokal arkadaşla tanışma şansım olmuştu haziran hareketinin etkinliğinde. çok güzel işler yapıyorlar ve hepsi çok iyi insanlar.

edit: üyeleri değilmiş turnede bi süre birlikte çalmışlar.