şükela:  tümü | bugün soru sor
99 entry daha
  • bu markanın ilginç bir fanboy kitlesi var, utanmasalar subaru'yu porsche ile bir tutacaklar da utandıklarından yazamıyorlar.

otomobilden çok değil, azıcık anlayan biri dahi subaru'nun özelliklerini bilir:

- dört tekerlekten çekiş sistemini tüm modellerine uygulayan (ve diğer markaların 4wd sistemlerine nazaran hiçbir ekstrası bulunmayan),
    - boxer motor kullanan (bunu da boxer motor üretebilen iki markadan biri diye belirtirler sanki diğer markalar sabah akşam boxer motor üretmeye çalışıp beceremediklerinden araçlarına koymuyorlar),
    - zamanında rallilerde boy göstermiş bir marka (diğer yaklaşık 30494 araç firması gibi).

fanboylarının kendilerini paralarcasına markayı savunurken kullandığı argümanlar bundan ibarettir, devamı yok.
    ha bir de hayatlarında görmedikleri amerika'nın pazarında avrupa'ya göre daha çok rağbet görmesiyle övünürler. amerikalıların tercih ettiği, ürettiği arabaların kalitesini görseler, amerika'da araç sürseler utanıp çok da bahsetmezlerdi bu durumdan (ki amerika'da da premium olarak algılanmayan, halk tipi bir markadır subaru, orada yaşayanlar bilir).

bir markayı sevmek, kullandığı bir malı beğenip ondan keyif almak güzel bir şey, lakin fanboyluk derecesinde savunup gerçekleri duyunca saldırganlaşıp küfretmemek daha uygun olur. subaru kötü bir marka değil ancak çapı belli olan, otomotiv dünyasında küçük bir figürdür. hoş özellikleri vardır bir iki tane, o kadar. sakin olun, arabanızı sevin ancak ne olduğunu da bilin.
  • bugün impreza wrx sti mpdelinr alıcı gözüyle baktığım , liseli yıllarımın efsabe arabası.

ama şunu farkettim ki lisedeyken bana uzak olan bu araba şu an da çok da uzak olmayınca çekiciliğini kaybetti gözümde. 10-15 bin euro arasına alınabilen bu araba 300 beygir ,manuel vites , eğlenceli bi sürüş ve şık görünüm vaad ediyor. ancak o paralardan daha azına 2002 model mazda rx7 var , 2007 model bmw 335i cabrio var , e46 m3 var e bunlar olunca da impreza biraz geride kalıyor ha aldıktan sonra motora ufak modifiyelerle 450+ beygir üstü performans çıkarılabiliyorsa düşünülebilir ama onun haricindr fransada çok da mantıklı bi araba değil.
  • en son düzce yaylalarının karlı yokuşlarında test etme şansımız oldu.buradan çıktık ama inşallah inebiliriz endişesi yaratacak kadar zorlu yolları tırtıl gibi aştı.devasa bir land xv’ye yol vermek zorunda kaldı.motor gücü eksikliği hissedildi tabi.yarım metre karı itelemekte zorlanmasını 1.6 motorun düşük tork değerine bağladım.inişte x-mode olmadığı için kontrollu fren yaparak indim.ayaklarımda sıkmaktan sanırım biraz yorulma oldu.diğer yandan subaru kullanıcıları neden diğer arabalara binemiyorun cevabını almak istiyorsanız bir süre subaru kullanmalısınız.cevanbı orada bulacaksınız.
3 entry daha