• ülkemizde neden çok fazla ilgi görmediğini merak ettiğim japon otomobil markası..
  • türkiye'de piyasası yok denilip alınmayan ama piyasası olan markalara taş çıkartan iyi arabalar üreten japon firması.
  • ülkemizde kız kaldıramadığı için ilgi görmeyen otomobil markası.

bmw, audi ve mercedes el arabası üretse ilgi görür. türk kızlarına sormak lazım.
  • gelecekte almayı düşündüğüm bir araç markalarından biri. araçların kasa görünümleri, motor - çekiş güçleri ve sağlamlıkları konusunda güvendiğim markadır.

türkiyede yaygın olmama nedeni olarak yeterli reklam yapılmaması, yakıt tüketimi, servis ağı ve ülkenin genelde bmw-mercedes-wv tutkunu olması olabilir. alman olsun başım ağırmasın mantığı var genelde.

örnek vermem gerekirse iş yerindeki bir arkadaşım wv golf aldı ve 115 bin istiyor araç için şuan. satamadı da :)))
    bana bir golf için bu para gerçekten çok geliyor. lan bu golf aq. tamam sorunsuz model ama 115 bine 2.el golf alacağıma gider volvo filan alırım. bunu yüzüne söylediğimde de bana kızıyor. golf en iyi araçlardan, sorun en az çıkaran araç, güvenlik olarak en iyisi, sağlam vs vs.
    yüzüne de diyemiyorsun. be amına koduğumun evladı aracın tamponları vurulu, kapıda göçük var. alsam yaptırsam mecburen boyatmam gerekecek. tamam kardeşim de napayım aklıma yatmadı. dedim ya gider volvo alırım sağlamlık ve güvenlik istiyorsam. açıkçası o fiyata güzel bir surabu arazi aracı da alabileceğimi düşünüyorum.
  • kız kaldıramadığı için subaru yerine audi-bmw-mercedes alındığına inanan garip fanboyları var bu markanın ki insanda gülme refleksi yaratıyorlar okuyunca.

o “kız kaldırma” ile alakalı değil, o markalar daha iyi araba üretiyor diye tüm dünyada tercih ediliyorlar. aslında içten içe kızlarla ilişki kuramamalarını da arabalarının markasının uygun olmamasına bağlayarak kendilerini de teselli ediyorlar jahsbhaah.

subaru az bulunduğu ve birkaç orijinal fikri hala sürdürdüğü için suzuki, daihatsu gibi bazı japonlardan daha karizmatik kabul etmek gerek, ancak ligi ve kalibresi belli. premium almanlarla arasında dağlar kadar fark var, vw, opel gibi dandik almanlarla kapışabilir ama mercedes, bmw gibi markalarla aynı cümle içinde dahi geçmesi abestir.
  • xv si çogzel. 1.6, 4 çeker ve yerden yeteri kadar yüksek. yakında kırsala taşınacağım, kendisiyle ciddi düşünüyorum.
  • yeni nesil xv ‘ si ile dikkatimi fazlasıyla çekmiş olan ama ülkemizde pek piyasası olmayan atmosferik boksör motorlu ve lineertronic cvt ile kalibre edilmiş şaheserdir kendileri.
  • bu markanın ilginç bir fanboy kitlesi var, utanmasalar subaru'yu porsche ile bir tutacaklar da utandıklarından yazamıyorlar.

otomobilden çok değil, azıcık anlayan biri dahi subaru'nun özelliklerini bilir:

- dört tekerlekten çekiş sistemini tüm modellerine uygulayan (ve diğer markaların 4wd sistemlerine nazaran hiçbir ekstrası bulunmayan),
    - boxer motor kullanan (bunu da boxer motor üretebilen iki markadan biri diye belirtirler sanki diğer markalar sabah akşam boxer motor üretmeye çalışıp beceremediklerinden araçlarına koymuyorlar),
    - zamanında rallilerde boy göstermiş bir marka (diğer yaklaşık 30494 araç firması gibi).

fanboylarının kendilerini paralarcasına markayı savunurken kullandığı argümanlar bundan ibarettir, devamı yok.
    ha bir de hayatlarında görmedikleri amerika'nın pazarında avrupa'ya göre daha çok rağbet görmesiyle övünürler. amerikalıların tercih ettiği, ürettiği arabaların kalitesini görseler, amerika'da araç sürseler utanıp çok da bahsetmezlerdi bu durumdan (ki amerika'da da premium olarak algılanmayan, halk tipi bir markadır subaru, orada yaşayanlar bilir).

bir markayı sevmek, kullandığı bir malı beğenip ondan keyif almak güzel bir şey, lakin fanboyluk derecesinde savunup gerçekleri duyunca saldırganlaşıp küfretmemek daha uygun olur. subaru kötü bir marka değil ancak çapı belli olan, otomotiv dünyasında küçük bir figürdür. hoş özellikleri vardır bir iki tane, o kadar. sakin olun, arabanızı sevin ancak ne olduğunu da bilin.
  • en son düzce yaylalarının karlı yokuşlarında test etme şansımız oldu.buradan çıktık ama inşallah inebiliriz endişesi yaratacak kadar zorlu yolları tırtıl gibi aştı.devasa bir land xv’ye yol vermek zorunda kaldı.motor gücü eksikliği hissedildi tabi.yarım metre karı itelemekte zorlanmasını 1.6 motorun düşük tork değerine bağladım.inişte x-mode olmadığı için kontrollu fren yaparak indim.ayaklarımda sıkmaktan sanırım biraz yorulma oldu.diğer yandan subaru kullanıcıları neden diğer arabalara binemiyorun cevabını almak istiyorsanız bir süre subaru kullanmalısınız.cevanbı orada bulacaksınız.
  • sti modellerini yukardan bakıp enine ve boyuna ortadan böldüğünüzde ortaya çıkan 4 parçanın da ağırlıklarının birbirine eşit olabileceğini görebileceğiniz,
    başlığına;
    "diğer markaların 4wd sistemlerine nazaran hiç bir ekstrası bulunmayan"
    diye yorum yapan cahilleri gösteren araç firmasıdır..
    pardon subaru başlığına yazdığına emin misin..?
    simetrik 4 çeker..?
    dccd..?
    colin mcrae?
    bunların ne anlama geldiğini biliyor musun?
    diğer markalar da rallilerde boy gösterdi de kaç tanesi subaru gibi terör estirebildi biliyor musun?
    hiç markanın tarihine, başarılarına baktın mı?
    yok.. nerdeee..
    troll falan olmalı muhtemelen.. tepki göstermeyek..
hesabın var mı? giriş yap