• impreza üzerinden geliştirilmiş crossover. 1.6l, 2.0l benzinli ve 2.0l dizel motorlara sahip olacak aracın benzinli motor seçeneklerinde cvt otomatik şanzıman alınabilecek.

http://www.otofanzin.com/bildiri/subaru-xv
  • türkiyeye yalnızca 1.6 benzinli versiyonu getirileceğini duyduğum araç,fiyatıda 70 binden başlayacakmış,kim alır bu fiyata bilmiyorum! bunun yerine dizel versiyonunu getirseler subaru türkiye açısından daha ii olurdu sanırım.
  • türkiye'ye 114 beygirlik 1.6 motor seçeneği ile giren ve fiyatı 70.000 tl'den başladığı için rakiplerine nispeten pahalı sayılabilecek japon arabası.
  • 1.6 cvt (otomatik) şanzıman, 4x4 kombinasyonlu ilk crossover. 7.9 / 100 km şehir içi yakıt (benzin) tüketimi katalog değeri. 73.800 tl başlangıç fiyatı, çok be abi. hemi de nissan qashqai 1.6 4x2 crossover'a otomatik vites ekledi 61.500'e piyasaya sürdü bile. 8.1 şehir içi yakıt (benzin) tüketimi katalog değeri.

tabii bir test sürüşü şart 4x4 gerçekten işe yarıyor mu nedir diye yine de fiyatla nissan öne çıkıyor. ikisinin de başlangıç paketi oldukça dolu yani lazımlı her şey var gibi.
  • adına ve subaru'suna hasta oldum yau, alınmalı en kısa vakitte. yalnız değilim bu fikrimde:

http://www.otokare.com/…u/9/kisa-inceleme-subaru-xv
  • uzun zamandır niyetleniyordum ama hiç fırsat bulamamıştım, bugün deneme şansı buldum. açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. üst donanım seviyelerini bilmiyorum ama bayilerde yer alan baz versiyonunun konsolu çok demode. aracın sürüş dinamikleri yetersiz. suv tadı alamıyorsunuz. terios'un bile sürüşü daha zevkli, daha canlıydı. bir de küçük bir ayrıntıydı ama söylemeden geçemeyeceğim; aracın anahtarı fi tarihinden kalma anahtarlar gibi.

jantları yakından daha da güzelmiş. inci beyazı ve lansmanda kullanılan turuncu aracı kaliteli gösteriyor. ve kullandıkları otomatik şanzıman (cvt) bence dsg'den daha iyi.
  • türkiye'de 90-100 bin tl altı dört çeker ve otomatik vitesli araç bulunamadığı bir ortamda ilaç gibi gelmiş crossover, üstelik dört çekerin uzmanı subaru'dan. hala neden yollarda göremediğimizi anlamak güç. ama evet konsolu biraz demode duruyor.

sonradan gelen edit: bugün test etme imkanı buldum. konsol o kadar da kötü değilmiş, iç mekan kalitesini beğendim, direksiyon kuş gibi, ses yalıtımı iyi, yakıt tüketimi 10.4 litre gösteriyordu ki test aracına göre iyi bir rakam, yalnız gelgelelim araba hızlanamıyor. zaten 114 bg motor gücü, 150 nm torku olan araçtan pek bir beklentim yoktu ama en azından denemiş oldum...kısacası karadeniz bölgesinde falan yaşasaydım, sık sık dağa yaylaya vurayım, karda çamurda gezeyim diyerek alırdım zira 4x4 otomatik 1.6 motorlu ve aşırı yakmayan bir araç olarak rakibi yok.
  • ağırlığı 1500 kg , simetrik 4x4 olması ve otomatik olmasına rağmen ortalama 6 - 7lt benzin tüketmesi ile nihayet subaru'nun tasarruflu araçlar üretmeye başlamasının ilk belirtisi olmuş modeldir. hatta hybrid versiyonu da abd'de satışa çıkmıştır.
  • (bkz: bir de şu rüyam gerçek olsa) aaaaah ah!
  • buradan subaru'daki mühendislere sesleniyorum. abicim bu aracın 1.6 motoruna bir turbo uygulaması yapın. 180 hp alırsınız rahat siz boxerla. hem vergi diliminden hem sağlamlık ve performanstan faydalanıp pazar payınızı arttırırsınız yemin ederim. gözlerine kurban olduklarım hadi be. her boku da ben söylemiyim.
hesabın var mı? giriş yap