şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ocak ayi sonrasi belki duzelir diyerek bekledim ama yok, sonuc ayni. tecavuz, hak calma.. artik ne dersen..

kendimden eminim. esim de ben de calisan insanlariz. aksam eve gelen, hafta sonu genelde disarida takilan insanlariz. yeni evli oldugumuz icin de beyaz esyalarimiz enerji tasarruflu. 2017 ekim, kasim aylarini dusunuyorum, kombi acik olmasina ragmen 50-60 lira anca oderdim. simdi mi? ocak 90 kusur, subat 80 kusur.. bildigin geciriyorlar!

yapilan bu zammin net rakami hala kocaman bir soru isareti!
  • son 6 ay içerisinde eve aldığımız bir cihaz yok,
    ışık kullanım oranımız 6 ay evvel neyse şu an o,
    enerji kullanım oranımız 6 ay evvel neyse değişmedi,
    son 6 ayda ortalama fatura oranımız 60-75tl arasında.
    hiçbir şey değişmemesine rağmen şubat 2018 faturamız 103tl.
  • kol gibi geçirilmiş olan faturalardır. normalde gelen faturadan 25 tl daha fazla gelmiştir. ki daha öncekinden farklı bir kullanımım olmadı. geçirin ağa geçirin.
  • zeytin dalı ilavesiyle marttan itibaren katmerleneceği çok net olan faturalardır!

99 depremini fırsat görmüş devlet erkanı, toplum bu denli gaza gelmişken bu fırsatı kaçırırlar mı sizce ?
  • (bkz: kaçak elektrik bedeli tüketicilerden alınabilir)

denmiş;

hala bık bık. tabii ki geçirecekler la.

akıllı olun cancazım.

akepe döneminde gerçekleşmiştir.
  • yoksa bu devlet duble yolu nasıl yapsın di mi. (!)

(bkz: duble yol)
  • 140 tl gelmiş. 40 tl si kaçak elektrik haracı. 30 tl si de vergi.
  • her ay 50-60 civarı gelen elektrik, bir anda nasıl olduysa 90a fırladı.
    biz de "acaba ampullerde mi problem var, daha yeni değiştirmiştik yeaaa" diye söyleniyorduk.
    evet ampulde problem olduğu kesin, ama hangi ampul bilemedim.
  • hadi dağıtım bedeli, kayıp kaçak bedeli vs biliyoruz da, utanmadan tüketimden de geçirdikleri faturadır. güya %25 fazla yakmışız. itiraz ettik ama birşey değişmeyecek muhtemelen... yapımda ve yayımda emegi gecenlere sevgilerimi sunuyorum. otomatik ödeme sayesinde ekstreye bakmasak farketmeyeceğimiz geçirmedir. bari bu şekil para toplayıp yaptığınız yollardan bedava geçsek. o da yok, sürekli pompa!!!

edit: %33 fazla yakmışız. sayaçta da okumada da sıkıntı yokmuş. biri biz yokken eve gizlice girip bitcoin mining yapıyor herhelde. şikayet etsen kime edeceksin?
  • tek başıma yaşıyorum, gün içerisinde zamanımın çoğunluğunu iş yerinde geçirdiğim için evde çalışan bir tek buz dolabı var, akşamları da 1 lamba ve laptop dışında ekstra birşey çalışmıyor. her ay 25 30 u geçmeyen fatura 60 lira geldi ilginç..