şükela:  tümü | bugün
  • sen hiç evinde kütüphanesi olmayan bir subay gördün mü? ben görmedim. sürekli okuyorlar. asker deyip geçmeyeceksin. o savaşmayı bilir başka şey bilmez değil. adamlar bildiğin entel. zihinsel kapasiteleri çoğu diğer meslek erbabından daha yüksek. adamla oturup konuşuyorsun sana gordon childe'dan veya sosyobiyolojiden bahsedebiliyor. dolu adamlar.
  • akp'nin islam ordusu projesi öncesi için geçerli olabilecek önerme. o aydın ve yetkin çocukları kendi yetiştirdikleri cemaatçi orospu evlatları fişleyerek, darbeye sürükleyerek bir kısmını küstürdüler, bir kısmını sürdüler, bir kısmına vatan haini deyip müebbetle yargıladılar...

askeri liseler sınavında 88/90 yapmıştım. eve mektup geldi oğlunuzu gönderin diye. o gün ailem beni gönderseydi, bugün atatürkçü olduğum için ya okuldan atılmıştım, ya da ceza evindeydim vatan haini sıfatıyla. hoş hala atatürkçüyüm, modernite ve laiklik yanlısıyım diye ülkenin yarısı bana vatan haini diyor.
  • (bkz: kemalizm)

gerisi hakkında konuşmaya bile gerek yok.
  • eski askeri lise ve harp okulu mezunu subay'lar icin dogru onerme 2016'dan sonra milli savunma universitesin'den mezun olacaklar hakkinda olumlu fikrim yok.
  • entellektüel olmaları nedeniyle halktan uzaklaşmış kitledir. hamdolsun msü ve birkaç ayda temel askerlik nosyonu verilen kurslar sayesinde halkımızı doğru biçimde temsil edecek kimseler subay olmaktadır. entellik de azalarak bitecektir.