• çok merak ediyorum bahsi geçen sorulara evet diyen olmuş mudur?
  • çeviklik, atletiklik ve benzeri fiziksel aşamaları başarı ile tamamladıktan sonra bu sorularla karşılaşabilirsiniz. yani kimse size kafadan bu soruları sormaz.

öncelikle belirli boy-kilo oranına sahip olacak, belirli bir mesafeyi belirli bir süre içinde koşacak, belirli sayıda barfiks ve şınavı çekeceksiniz ki, tipiniz de müsaitse, yüzünüzde belirgin bir iz yok ise; sözlü mülakata geçebilirsiniz.

hayal dünyanızda girdiğiniz sınavlarda bu kural muhtemelen geçerli değildir elbette.. orası ayrı.

sözlü mülakatta ise, mülakatınızı yapacak olan rütbeli askerin konsepte uygun olmak kaydı ile; insiyatifine bağlı sorular ile karşılaşırsınız..

maklube konusu da yine hayal dünyanızda sorulan sorulardan birisidir muhtemelen.. ya da heyecandan bıyığınızı kesmeyi unutup, badem bıyıkla falan katıldıysanız mülakata sebebi odur.
  • şeyhinin taşaklarını yalayan demokratların çok hazzedeceği sorular olduğunu sanmıyorum.
  • polis okulu sınavlarında, soruların birkaç gün öncesinden şakirtlere dağıtılması ne kadar normalse, bu sorular da o kadar normaldir. bir emniyet müdürlüğü binasına gidin koridorda "şakiirt" diye seslenin, eğer koridordaki polislerin yarısından fazlası bakmazsa ben birşey bilmiyorum....

şimdi "o şekilde nerede seslenirsen seslen herkes bakar amk" diyecek olanlar vardır aranızda. yapmayın. kalbinizi kırarım.
  • "doğrusunu başkumandan mareşal cumhurbaşkanımız bilir" diyerek geçilir bu mülakattan.
  • şeyhi olmayanın şeyhi şeytandir mottosondan yola çıkan asker değil kendine murit arayan kurumlarin sorularıdır...
  • aralarında "şeriat kanunlarıyla yönetilsek negzel olur di mi?" sorusu yoktur.

o da 2019 sonrası inşallah.
  • sofie'nin dünyasının yazarı kimdir?

gerçektir bu sorunun sorulduğu.
  • -3oo km hızla giden bir arabanın içinde olmak ister misin..?
    cevabımı verdim ve akabinde...
    -peki şoför mü olmak isterdin yolcu mu...?
    ben kendi dönemimde hiç görmedim öyle "selamın aleykum"deyip de "aleykum selam"diyeni elemek falan...
hesabın var mı? giriş yap