şükela:  tümü | bugün
  • gayet güzel diyalogların ve göndermelerin olduğu, yazar olmak isteyenlerin ve bu sektörü merak edenlerin izlemesi gerektiğini düşündüğüm eğlenceli dakikalar gecirebileceginiz bir film.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

ozellikle brett'in doktor babasının ölmeden önce, kendisine söylediği ve brett'in de sonra salıncakta kardesiyle konusurken tekrarladığı m.d. geyiği çok güzeldi.
    brett eisenberg, m.d. (my daughter)

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • alec baldwin icin idare eder sarah michelle gellar icin vasat bir performans barindiran siradan film. izlemekle bir $ey kaybedilmez belki ama yine de daha iyileri dururken izlemeye degmez diye du$unuyorum.

--- spoiler ---

brett eisenberg ile babasi arasindaki diyaloglara gipta etmemek elde degil. baba-cocuk ili$kisinden ziyade arkada$lik ili$kileri soz konusu. lakin anlayamadigim nokta archie'i babasina benzettigini zannettigim bu guzide kizimiz neden archie'i terketti. yahu yardim et adama da alkol olayini atlatsin, duzene koysun hayatini. terkedip gidince sanki cok daha uzun ya$ayacak. adam dogu$tan karizmatikse onun sucu mu? kadinlar o istemeden geliyor kendisine. hem evlenme de teklif etmi$.. olmami$ orasi. bu gidi$ata sahip bir film icin daha guzel bir son beklerdim acikcasi.

--- spoiler ---
  • soundtrack i hoş şarkılar barındıran, türkçeye çevrilmiş hali erkekleri tavlama sanatı ile ilgisi olmayan film.
  • melissa bankin "the girls' guide to hunting and fishing" isimli kitabindan uyarlanmis bir filmdir... senaryo bu kitap icinde bulunan"my old man" ve "the worst thing a suburban girl could imagine" isimli kisa hikayelerden esinlenilerek yazilmistir.
  • türk kanallarında "erkekleri tavlama sanatı" olarak gösterilen film..
  • erkekleri tavlama sanatı çevirisini kim yaptı ise müsait yerlerinden öpüyor, edep yerlerini şaplatıyorum...

ne alakası var lan!!!
  • çevirisi ile hiç bir ilgisi olmayan çok hoş aşk filmi. illa tavlama koyacaksan kızları tavlama sanatı deseydiniz daha çok izleyici çekebildi. sarah michelle gellar için bile izlenir çok hoş..
  • bir arkadaşa sıkıntılıyız dedik, varsa bi romantik komedi, söyle de izleyelim dedik, tuttu bunu söyledi.

--- spoiler ---

allaaahım ne sıkıcı ne düz bir kızdı o brett yarabbiiiiim, o adamın bunu baştan beğenip asılması bile imkansızken bir de onca ilişki yaşadılar, ayh içim kıyıldı.
    zaten önceki sevgilisi gibi bi çocuk da gerçek hayatta bu sünger tipli kadına mümkünü yok bakmaz.
    brett öl.
    kısaca bu film bende bu hissiyatı uyandırdı.

--- spoiler ---

hiç sevmedim.
  • sanata falan gerek yok.erkek sonuçta yani bizler çok basit varlıklarız beklentilerimiz çok düşüktür.

(bkz: nefes alıp vermek)
  • gördüğüm en güzel baba-kız ilişkisine sahip film. bunun dışında pek bir şey yok, izlemeseniz de olur.