şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesil italyan mafya filmi. adamlar biliyo bu isi. ayni isimde netflix dizisini de yapacakmis hatta.

  http://www.imdb.com/title/tt4025514

  http://whatsonnetflix.com/…netflix-italian-original
 • vay vay vay.
  dizi için ön hazırlıktır diye beklentiyi düşük tutarak izlemeye başlamıştım, fakat oldukça güzel bir film çıktı.

  suburranın kelime anlamı: suçlularla politikacıların gizlice iş yaptığı, taverna ve gecekonduların olduğu ve düşük gelirli insanların yaşadığı bölge imiş. *

  konu olarak zaten, politikacılar-mafya-din adamları arasındaki ilişkiyi işliyor. aslında din adamlarının katıldığı kısma filmde değinilmemiş.

  film, olaylar zinciri şeklinde ilerliyor. spoiler vermek istemediğim için üstü kapalı anlatıyorum.
  kısaca güzel bir film. bu arada yüz otuz dakika.
 • 2015 yapımı italyan filmi.

  siyaset, ticaret, mafya üçlemesini ele alan, arka planda günümüz dünya sistemini oldukça güçlü eleştiriler getiren, yozlaşmanın geldiği boyutları göstermesi açısından da başarılı bulduğum film.

  dizisi de çekilecekmiş. film bittiğinde buradan bir film daha çıkardı demiştim zaten. filmdeki escort hatuna da aşık oldum. o nasıl bir güzellik,çekicilik öyle.
 • sinema sever bir arkadasimin 2 gunde 5 sefer bak demesinin ardindan gece vakti izlemeye basladim ve bir anda kendimi roma'da mafya siyaset iliskilerinin icinde buldum.2 saat suren film aldi goturdu.gorselligi,olaylarin soluksuz akisi ve kendine has karakterleriyle oldukca etkileyici.

  giancarlo de cataldo ve carlo bonini adli yazarlarin suburra adli romanindan uyarlanan film stefano sollima'nin yonetmenliginde roma'nin her cagda siyasi entrikalarin baskenti oldugunu gercekci ve elestirel olarak izleyenlere hatirlatiyor.

  dizisi netflix ve rai isbirligiyle cekilecekmis 2017 de gosterime girecekmis.
 • italyan gangster filmi ekolünden başarılı bir eser daha. hikayesi çok da matah bir şey değil, ama bu italyanlar gangster filmi yapmasını biliyorlar arkadaş.

  ayrıca, giulia elettra gorietti diyorum, allahım sana geliyorum...
 • sırıtan hiçbirşey yok, mükemmel bir film.
 • --- spoiler ---

  banşalngıçta biraz sıkıcı gibi gelse de ilerleyen dakikalarda işler iyice birbirine girince keyifli bir hal alıyor. hatta belli bir süre sonra "daha ne kadar karışabilir işler" diye düşündükçe sizi yeni bir karmaşa ile selamlamaktadır.
  --- spoiler ---
 • gomorra la serie'ye alışkın bünyeler için hafif siklet. ihanet görmemişsiniz.
 • tadı damakta bırakan bir italyan filmi.
  --- spoiler ---

  sadece giriş bölümü gereksiz uzun(bana ne yani malgradi şerefsizinin fahişelerle yaptığı alemden?)
  gelişme ve olaylar gayet akıcı.
  sonuç ise sanırım film daha da uzamasın diye eksik kalmış ve 'devamını siz tamamlayın' niteliğinde.
  --- spoiler ---

  bir daha izler miyim? büyük ihtimalle...
 • film italya/fransa ortak yapımı. ne gomorra filmi kadar sert, ne de gomorra la serie dizisi kadar akıcı. ikisinin ortası bir kıvamı var. aslında gomorra dizisiyle aynı italyan yapım şirketinden çıkma olduğu için kesişen noktalar var. dizide sürekli bahsedilen avrupa'nın las vegası konusu bu filmde gerçeğe dönüşüyor. yani dizinin son sezonunda bu filmdeki bazı karakterlerin yolu kesişebilir. çok ahım şahım bir film olmamasına rağmen günümüz mafyasını bu kadar gerçekçi betimlemesi kendini izlettiriyor.