• cocukken gecirilmesi gereken hastaliklardan biri. sari sari lekeler sarar vucudu afaik. hani su hani cicek diyosaniz, hasta yataginin hemen yanindaki vazoya bakiniz.
  • ne kadar geç yaşta su çiçeği çıkartılırsa o kadar zor geçirilir.ileri yashlarda havaleye kadar gidebilir o yüzden aa ben bu yashıma geldim ama su çiçeği geçirmedim diyenler dikkat etmelidirler.bide su çiçeği geçiren bi bebeğin yanında başka bi annede gelir çocuğunu,su çiçeği geçiren çocuğun yanına yatırır o da geçirsin bir an önce diye gibi davranış var.belki kocakari safsatası ama bu hastalıktada ne kadar gech o kadar kötü gibi bi mantıkta var...
  • su cicegi, kizamigin daha halim selim akli basinda versiyonudur.gec geciren insanin hayatini hakkatten eziyete donusturu.maymun yuz goz kirmizi nokta icinde dolasma ihtimali vardir.hala gecirmemis olan ogrenci arkadaslara, genclere ne yapip edip bulastirin kendinize derim.sonra hepten bok oluyor.
  • varicella zoster virusu sebep olur.vucut hemen buna kar$i bagi$iklik kazanir.virus vucudumuzdan hicbir zaman temizlenmez.ileriki zamanlarda zona yapabilir..
  • 18 yasinda* gecirildiginde insani resident evilda basrol oynayabilecek hale getiren hastalik.
  • 20 yaşında çıkardığım*, 15 gün yatakta yatıran hastalık. yatakta sağa sola döndükçe sırtınızdakilerin patlaması dolayısıyla kıl olduğum, yüzdekilerin iz bıraktığı, ayrıca doktora gittiğinizde hemşire ve doktor güruhunun sizi kıl eden gülümsemesine sebeb hastalık.
  • su ciceginin doğru yazılmısı.
  • kucuk yasta gecirmis oldugumu zannetmeme ragmen, 25 yasinda yeniden kaptigim ve nasil kaptigimi hala anlayamadigim cocuk hastaligi
  • gayet estetik bir isme sahib hastalik
  • insanın vücudunun hemen her yerinde olabilecek içi su dolu kabarcıklarla kendini belli eden hastalık..
    neden bu isim verildiğine gelince, kabarcığın içi su dolu zaten, çiçek kısmı için ise (bkz: çiçeği burnunda)
hesabın var mı? giriş yap