şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu'nun abd'de sonuçlanan hakan atilla davası hakkındaki beyanıdır. ne desek gg ama aklımıza hemen ergenekon, balyoz gibi davalar geliyor, masum insanlar yıllarca içerde yattı, hayatını kaybeden, hayatına son veren nice vatan evladı...

  umarım ki o imsaların ahı sizi bırakmaz. akp er ya da geç yaptığının bedelini öder ve biz de görürürüz inşallah...

  link
 • cevabını fatih portakal dan almıştır.

  --- spoiler ---

  kuddusi okkır içeride öldü, hem de bir gün değil, günlerce içerideydi. o zaman fetö ile kolkolaydınız, üzerinizde çok fazla vebal var....
  --- spoiler ---
 • doğruya doğru. latince’de in dubio pro reo olarak geçen şüpheden sanık yararlanır anlamındaki evrensel ilke de bu yüzden var zaten.

  suçu işlemediği konusunda küçücük bir şüphe olan bir şahsın dışarıda olması, cezaevinde yatmasından yeğdir. amerika’da örneğini görmüştük geçenlerde, otuz yıla yakın cezaevinde yatan mahkumun suçsuz olduğu ispatlanmıştı yıllar sonra. ama neye yarar artık! dört duvar arasında geçen saatler geri gelecek değil ya. adam ağlamıştı ekran karşısında. yıllar sonra aklanmanın verdiği gurur mavi gökyüzünü göremeden geçirilen otuz yılla yarışabilir mi acaba!

  ama bu evrensel kural her zaman, her şart altında ve herkes için geçerli olmalı. kanun karşısında herkesin eşit olması, şüphe konusunda her şüphelinin eşit fırsatı ve hakkı olması gerekir. yoksa denilen doğru sözlerin hiçbir anlamı, önemi olmaz.