• ulan ben de düşünüyorum, bu idam kararı nasıl 1 günde verilir diye. linke tıkladım 1944 yılıymış ve çocuk siyahmış. ırkçılık yapmıyorum ama o zamanlar amerika'da sniper ile siyah avlıyorlardı. (bkz: şu siyah mı lan) *

lütfen troll bey, biraz destekli yapın bu işi. aldığınız paranın hakkını verin.
  • anlamayanlar için açıklamalı yazalım, bu başlıkta troll kardeşimiz, suçsuz bir çocuğu asan abd adalet sistemine güvenilemeyeceğine ve reza olayında da akp'nin bu olaydaki gibi adaletsiz şekilde yargılandığını düşünüyor. böyle bir yargılama yapan sisteme çomarların güvenmemesi gerektiğini dolaylı bir şekilde ima ediyor.

edit: troll kardeşimize sevgilerimle, böyle dolaylı başlıklar açma, senin yandaşlarının çoğu zaten inanmıyor ve bu kadar zor çıkarımları yapmaları mümkün değil. başlığın sonuna hülooooggg yazarsan hepsi şukunu verir.
  • imamı 200 yıllık maden kazasını örnek diye getiren bir mezatçı, cemaati 70 yıllık olayı gündeme getiren gerizekalılar. oysa ki modern abd hukuk sisteminde, çocuklar idam edilemez, idam mahkumu olanların infazı 15-20 yılı bulur, birçok eyalette idam yasaktır (ya da uzun süredir uygulanmamaktadır).

troll'lerin kanı kaynamakta, ekmek paralarının elden gidebileceğini düşündükleri için içleri içlerine sığmamakta.
  • kendi geçmiş adalet sistemini sorgulayan adalet sistemini gösteren başlık.

--- spoiler ---
    sadece 1 gün süren yargılamanın ardından idam edilen george stinney'in davasını yeniden inceleyen yargıç carmen mullen, 1944'de yaşananları adaletsizlik olarak nitelendirdi ve stinney'nin suçsuz olduğunu duyurdu.

--- spoiler ---

bak troll kardeş, 2017 yılında beyaz bir kadın yargıç, 73 yıl önce bizim sistemimiz hata yapmış diye kendi ülkesinin hatasını buluyor. "üzerinden 73 yıl geçmiş, ölen ölmüş kalan kalmış. aman bana ne?" demiyor.
    bizim ülkemizde ise sadece oy çokluğuyla, deliller ortada olmasına rağmen, mecliste dört bakanı aklıyoruz. farkı görebiliyor musun?
  • 13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması'ndan sonra dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan stratejisi.

ingiltere'de 1862'deki göçükte 204 kişi öldü
    (bkz: 1862'deki kazayı örnek gösteren zat)

73 yıl öncenin amerika'sı ve 152 yıl öncenin ingiltere'si örneklerinden başka elinde koz bulunmayan tipleri, kendileri gibi gerizekalı sandıkları topluma sürekli 100 yıllık periyodtaki hadiselerle kendilerini haklı çıkarmaya çalışacak kadar aşağılıklaşması durumudur.

tıpkı kendilerine ezberletildiği gibi...
    soma'da daha acınası halini görmüştük, bu salyangoz tiplemeye hiç kızmayın yani.

demokrasiyi de sizden öğrensinler, adaleti de.
    ne de olsa 100 öncesinden örnek çok.

birisi bu aptal sürüsüne 2017 yılında olduğumuzu hatırlatsın.
  • abd adalet sistemini 1944 yılında yaşanmış meşhur bir skandal ile boklamaya çalışan troll feveranıdır. geçiniz bu da tutmadı. adamlar koptu iyice, hepten saçmalar oldular. senin suçsuz bulduğun zarrab’ı çatırdatan hukuk sistemidir afedersin. kan alırlar. öyle gevrek gevrek sırıttırmazlar maazallah.
  • bu kadarına da yuh amk yani. bu mu aklama çalışması. yazıklar olsun.
  • alttan mesajı veriyorlar. 1944 yılında kim iktidarda idi? bingo! cehapee iktidarında yaşanmıştır!!11!!
  • hadi başlığı açan troll de, sırf hükümet köşeye sıkışacak diye siktiğimin emperyalistlerini savunanlara ne demeli bilemedim.

tanım : o yıllarda türkiye dahil tüm dünyada yapılmış yüzlerce hukuk katliamından biri.
hesabın var mı? giriş yap