şükela:  tümü | bugün
  • "recep bey, sizin milli güreşçi olduğunuzu biliyoruz. sizi seviyoruz ama daha önceki davranışlarınız bu dosyanın tutanaklarında mevcut. o nedenle size indirim yapmıyoruz. bu konuda üzgünüz. size ceza olarak 20 yıla kadar artırım yapabilirdik. bunu yapmadık ve cinsel saldırı suçundan cezanızı 1 yıl artırdık" dedi.

bu ülkede bunu da duyduk ya... ülkenin ahlak çıtası leşlikten daha nereye düşebilir sorusunun cevabı gibi... çok şükür dinimiz amin.
  • yok lan, bu kadarı gerçek olamaz. olmamalı. olmasın lan.
  • (bkz: adamına göre adalet)

bunu sözleri sarf eden hakimlere küfür etsem bana o 20 yılı kitlerler, karşılarına çıktığımda da "sizi sevdiğim için usturuplu küfrettim ana avrat dümdüz de gidebilirdim" desem cezamı düşürürler mi acaba.
  • valla şaşıracak bir bu kalmıştı ülkede. şaşırıyoruz ama alışırız yarına geçer.
  • 22 yıl 6 ay hapis cezası 1 yıl arttırılarak 23 yıl 6 ay olmuş. oğlum yeter lan bence o kadar ceza çokta şaapmayın.
  • genç bir kızı annesinin yanından kaçırıp ereksiyon olamaması sebebiyle parmağını kullanarak tecavüz eden insan müsveddesinin 'milli güreşçi' sıfatına kanmış hakim beyanı.

sanki komşunun camını kırmış gibi...
  • roman polanski'yi sinemacı olarak seviyoruz ama insan olarak pislik biri. 13 yaşındaki kıza tecavüz etmiş bir sapık.
    burada da bahsi geçen güreşçi bu ülke adına madalyalar almış biri bundan dolayı seviyoruz lakin sapık.
  • "ama üzülme recep, seni şikayet eden kıza da 30 yıl verdik." diye devam etseymiş.

ülkede adı recep(bkz: recep tayyip erdoğan) olanlarla, milli güreşçi(bkz: rıza kayaalp) olanların biraz şey olması.

edit: orada bir tane avukat yokmuymuş bu hakim hakkında tutanak tutacak. duruşma salonundakilere de imzalatıp hakim hakkında suç duyurusunda bulunsalarmış. bunlar bu kadar fütursuzca konuşabiliyor ve karşılığı yok. şaka gibi.
  • konuya pek "hakim" olamamış bir insandır...

bireyin tanılan bir sporcu olması, yargı sisteminin temsilcisi olduğu gerçeğini unutturmaması gerekiyor. yasaların elçisi olacağına, birilerinin köpeği olmamak önemli bir iş ahlakı, erdemdir.