şükela:  tümü | bugün
  • karsilikli oynanabilen en guzel strateji oyunu. oyunda ne ozel blizzard teknikleri, ne command and conquer stilinin kargasasi ne de turn based strategy oyunlarinin agirligi var. hersey gercegine cok uygun. bir mini savas simulasyonu gibi. 3 kisilik takimlarla oynamasi cok zevkli. 8 kisi pek oynanamiyor. secilen her ulkenin kendine gore ozellikleri var ve bu ozellikler 2. dunya savasi ndaki olaylara cok uygun hazirlanmis. zaten oyunun geneli gerceklere cok uygun, tabi bir de multiplayer keyfi olunca, tadina doyum olmuyor. tabi ufak bir detay, bir oyun ~3 saat suruyor.
  • bugün yıllar sonra tekrar kurup oynadığım oyundur. oyunda savaşlar zevkli, kaptırınca güzel. fakat bu oyunun 2 sorunu vardır;

    1- tanklar ve askerler inanılmaz yavaş hareket ediyor, o kadar gereksiz ki bu durum bir askeri bir yere çağırana kadar patlayıp, çatlıyor insan. speed seviyesini full yapınca bile durum değişmiyor. close combat gibi inanılmaz ağır oyunlar oynamama rağmen bu oyundaki hız olayı hakikaten sıkıcı.

    2- görev anlatımları pek iyi değil yada olması gerektiği gibi değil diyelim. bir süre sonra jargona alışıyorsunuz tabiki ama başlangıçta gerçekten buna alışmak sıkıntılı oluyor.

    eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız diğer oyun tavsiyeme kulak verebilirsiniz;

    (bkz: blitzkrieg)