şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sudden strike serisinin 4. oyunu. kite games tarafından geliştirilmekte, kalypso media tarafından dağıtılmaktadır. kendilerini " kapsamlı oyun deneyimleri sunmayı amaçlayan seçkin geliştiricilerin elit bir kadrosu" olarak tanımlayan kite games'in ilk oyunudur.

  çıkış platformları: windows, linux, mac ve ps4
  çıkış zamanı: steamde 2017 ilkbaharı olarak gözüküyor

  steam sayfası:
  sudden strike 4

  geliştirici web sitesi:
  kite games
 • macaristan kökenli kite games tarafından geliştirilmiş serinin 5. oyunudur. ikinci dünya savaşı döneminde geçen rts (real time strategy) oyunu olan sudden strike 4 11 ağustos 2017 yılında steam üzerinden piyasaya çıkacak. steam hesabı olan herkes ülke fark etmeksizin oyuna sahip olabilir.

  oyunda ikinci dünya savaşı sırasında yaşanan muharebeleri gerçekçi haritalar ve o dönem kullanılan silahlar ve mühimmatlar üzerinden oynayabilirsiniz. isterseniz patton ve rommel gibi dönemin efsanevi generallerinden birinin yerine geçerek onların savaşlarını siz yönetebilirsiniz.

  oyun günümüzdeki diğer rts'lerin aksine mümkün olduğunca çok birim üretip düşmana saldirmaktansa düşünmeyi, ağır ve dikkatli hareket etmeyi öne alıyor. bu eksi tarz oyun seven yüzden yetişkin oyun severlerin ilgisini daha çok çekecektir.
 • görsel olarak tatmin etse ve strateji oyunu yokluğunda gitse de, bir blitzkrieg değildir.
 • alman campaign'i olması çok büyük bir artı. alman campaign'inde ahlakçılık işine girişmemesi ayrıca bir artı. tabi bu yönüyle hearts of iron'a dahi yapılan steril 2.dş sunumu eleştirilerine maruz kalabilir. malum kültürel marksizm oyunlara da tebelleş oldu sonunda.

  nisbeten düşük bir sistemim olmasına rağmen akıcı çalıştı ve güzel manzaralar oluşturdu, özellikle stalingrad atmosferi ve ilk sovyet görevi olan leningrad civarında donmuş göl üzerindeki çatışma, buzun kırılması vesair iyiydi.

  araçlar, tanklar, askeri birimler gerçek adları bulunuyorlar. ama en nihayetinde bir company of heroes ayrıntıcılığı beklemeyin. onun mikroekonomi yönetimi bunda yok.
 • hakkında neden bu kadar az entry girildiğini anlayamadığım 2. dünya savaşı strateji oyunu. bence oynanabilir.