• "kapitalizm adı verilen ve gerçekte serbest piyasa ekonomisinden başka bir şey olmayan sistemin, insanlığın en başından beri başarılı bir biçimde uygulanan tek ekonomik sistem olduğunu görmektedir. eski mısır'da da, roma ve çin uygarlığında da, ingiltere'nin üzerinden güneş batmayan ülke haline geldiğinde de kapitalist sistem uygulandı" #97555111

diye yazmak suretiyle liberallerdeki tarih bozumunu bir üst seviyeye çıkartmıştır. köleci toplum, feodalite falan bunlar hep kapitalizm değil mi? bu "tarihi bilgi" yanlış kurduğu mantık daha da yanlış.

insanlığın başından beri insanlığın en uzun süre içinde bulunduğu devir de insanlık tarihinin %99'unu kapsayan yontma taş devridir. (zaten kurulan mantık en uzun= en başarılı şeklinde; ee o zaman yallah mağarana ağaç kovuklarına)
  • (bkz: #78010232)

yarım entelektüel, 80 darbesini satır aralarında öven bir liberal.

--- spoiler ---
    bu tarz saçma tartışmalar seksen öncesinde çok yapılırdı
    --- spoiler ---

artık yapılmıyor, "dibine kadar politize" diye tespit yaptığın halk ideoloji falan bilmiyor, bilenler de işkencelerle öldürüldüler. liberal islamcılar halkın ümüğünü sıkıyor fakat senin derdin onlara direnenler. yazdığın şeyin her satırından pislik akıyor.

--- spoiler ---
    hatta günümüzde neyseki sayısı az kalmış o ham entelektüellerin hala güzel bir yer zannettiği stalin rusya'sında, toplum için yapılmayan sanat, burjuva sanatı sayılıp yasaklanırdı.

tabi hangi sanatın toplum için olduğuna da yüce devletliler (sosyalist sansür) karar verirdi.
    --- spoiler ---

hem "stalin rusyası" (onu da rusya'sı şeklinde yazıyor kendi dilinden bile haberi yok) gibi bir tanımlama kullanıp hem de "ham entelektüel" lafını edebilecek cesarete sahip olmanı da ayrıca kutluyorum. yasaklanan "sanat" mıymış yoksa seni de tüm halkları da yoz ve cahil bırakan zırvalar mıymış, takdirini tarih belirleyecektir.

bunlar dışındaki siyasal ve sosyal çıkarımlarını çok fazla irdeleme niyetinde değilim. neticede sen her şeyi bireyden ibaret sayan, bireyin en doğru tercihi kendi başına yapabilecek güçte olduğunu zanneden bir liberal olduğun için sanatçının ve sanatın misyonu hakkında yaptığın yorumlar da aslında yok hükmündedir.
  • (bkz: #124016307) adnan menderes öven bu entriyi girmiş,

(bkz: #123822224) babacan bir yazar.

muhalifliği sadece iktidardaki siyasal islamcılara karşı. ali babacan ile bir sorunu yok.
    dolayısıyla ideolojiyle bir sorunu yok.

dolayısıyla ne yapıyoruz?

engelle
    başlıklarını engelle

heee ali babacan kurtaracak ülkeyi heee heee!
    yaaa menderes de harika bir adam dı yaa yaaa!
  • terbiyesiz. şöyle ki, onkolog ve psikiyatristler en cok intihar eden alan yazmış. ben de kaynak var mı diye mesaj gönderdim. cevap şöyle "kaynağının üstünden kalkamiyorum demeyip gönderiyorum"
    zaten link göndermişsiniz, ben de normal şekilde, belli ki bilgi almak için sormusum. bunun için böyle saçma sapan konuşmaya gerek var mı? gereksiz şeyler bunlar.
    beni engellemiş. merak etmesin, bana o mesajı yazdığı amda ben zaten onu engelledim.
hesabın var mı? giriş yap