• yemekleri harika olan eğlence fabrikası.

havuzun etrafını dolaşmak yarım gün sürüyor.
  • hayatımda yüzdüğüm en büyük havuza sahip tesis. sezonu da burada açtık bu arada.
  • 25 temmuz'da giriş yapıp, 30 temmuz'da ayrıldığımız otel.
    yukarıda yeni yapılan eleştirilere bakınca, haksızlık olduğunu görüyorum.

bizi en çok rahatsız eden misafirler yani tatilcilerdi. avrupa'dan gelmiş türklerin istilasına uğrayan bir otel burası.

şezlong savaşları yaşanıyor bildiğin. insanlar sabah sekizde üşenmeden havuzbaşında havlu bırakıp yer tutuyor. bu konuda otelin yapması gereken o havluları toplatmak ya da bıraktırmamak. bir şekilde bu durumu kontrol altında tutmak.

yemekleri çok, çeşitli ama harika lezzetli falan değil, ortalama tatlarda. tatlıları biz de beğenmedik; hemen hemen her gün aynı şeyler çıkıyor.

bizim en çok memnun kaldığımız şey baristaları. harika alkollü kokteyller çıkarıyorlar. eğer havuz başına gidilecekse kokteylleri plastik bardakta, birayı şişe olarak; barda takılacaksan şişe veya cam bardakta sunuyorlar. ve içkiler oldukça kaliteli, çerezler de tazeydi.

plajı kumsal ve temiz. ama antalya'ya ilk kez gitmiş birisi olarak sıcak deniz sevmediğimden, pek denize girmedim.

havuzun temizliği her gece bi aletle yapılıyordu ama son günümüzde çekik gözlü bir baba kucağında bezli bebeğiyle havuza girmiş ve etrafında bildiğin bok parçaları vardı.

çocukların ya da bebeklerin yetişkin havuzuna sokulmaması gerekir bence. böylesi bir manzarayla karşılaşmak aşırı rahatsız ediciydi. tabii havuza atlayan, zıplayan çocukları gördükçe insanın sabır eşiği de taşmıyor değil. bu da ebeveynlerin sorumsuzluğundan başka birşey değildi.

bu tarz otellerde konaklamayı tercih etmeyen birisi olarak, oteli ya da çalışanları suçlayacak birşey bulamıyorum.

restaurant ta garsonların ilgisi muhteşemdi. hiç garson arayışına girip, göz teması kurma zorluğu gibi bir durum yaşamadık.

bizim sorunumuz otelde konaklayanlardı daha çok. seviyesiz ve saygısız insanlar.

bu arada buraya giderseniz, sueno golf hotele gitmeyi ihmal etmeyin. harika bir doğası ve manzarası var. sakinliğinde mest oluyorsunuz.
  • galatasaray futbol takiminin 2017-18 sezonunun devre arası kampini yapacagi oteldir.
  • daha 3 yıl önce açılmış otelde 9 yıl öncesinde çalışmış dengesiz ile ya karalamaya çalışılıyor, ya da asla memmun edilemeyen, beğenmeyen yazarlar barındıran başlık. ben mi yanlış otele gittim dedim. aslında en başına dönelim olayın.

adını duymuştum birkaç kere sonra yaz yaklaşmaya doğru sözlükten baktığımda korktum gitmekten vazgeçtim arkadaşlarım ve ailem yoğun ısrar etti gittim ve cidden çok memnun kaldım. ekşi sözlük iyice dengesizlesmeye başlamış size inansam otel felaket kendim geldim gördüm oldukça yeterli lüks hayvan gibi hizmet var.

yeme-içme :
    dışarıda sueno meydanı dedikleri bir yerde öğlen her yemek taze taze bazılarını sizin isteğinize göre hazırlıyorlar dönerci bile var ilginç konsept hoşuma gitti yani içeride 7/24 açık büfe yemek var lan restoranın başından sonuna gidene kadar yoruluyorum çok çeşitli yemek türleri, fast food bölümü sabit sadece diğer 5-6 büfe daha var her birinde 10 ana yemek desen her öğün en az diyorum en az 40 farklı yemek bir gördüğünü bir daha göremiyorsun bazen deneyip beğendiğin yemeği 7 gün boyunca o konuda iyi çeşitlilik var mutfakta bunun yanında zaten pirzola biftek adana ve benzeri herkesin sevdiği 15-20 yemek her öğün zaten var onları saymıyorum bile. atıştırmalık, ara sıcak, meze büfeleri aşırı sağlam. alacarte olarak 6 bölüm var asya, italyan, meksikan, italyan, barbekü felan hiç gitmedim gerek görmedim akşam olmadan rezervasyon yaptırmak gerekiyormuş uğraşamadım. alkol konusunda royal salute ve chivas regal'in 12 ve üstünü, dışarda çok pahalı denilip tadını unutmaya basladigim içkilerin hepsi beleş. biralar daha çeşitli olabilirmiş ama güzel güzel vodkalar viskiler varken kim neyler birayı di mi benim gibi fukaralık içine işlemiş zevksiz adam mı geliyor bu otele. oteldeki alkol yelpazesini başka otellerde asla görmedim bu otelden gereksiz kere daha pahalı otellerde bile. alkol kataloğu tekrar getirtir beni buraya. o kadar pahalı ve bandrollü olup ücretsiz olan içkilerle nasıl kâr edebiliyorlar.

eğlence ve animasyon :
    konser olsun olmasın otelde eğlence hiç bitmiyor gece de disko var. animasyon departmanı misyonu sanırım en iyisi gördüğüm animasyonlar arasında. kibarca geliyor o saat olan etkinliği tanıtıyor katılmak sana kalmış kibarca yanından gidiyor. sizi başkasına ve ya başkasını size rezil ederek güldürmek değil dertleri. oldukça oturmuş sistemleri. programları var oynanacak oyun, şov yada etkinlik nerede ne zaman başlıyor ve guncelliyorlar programların olduğu afiş tabelalarını. aquaparki oldukça yeterli.

oda ve temizlik :
    minibarlar ücretsiz her gün yenileniyor temizlikte hiç sapmadilar çok titiz takıntılı biri değilim ama günlük çarşaf havlu vs yenilendi dikkat ettim ona. odadaki kişisel bakım malzemeleri şampuanı zartu zurtu bvlgari marka. odamız baya genişti güzeldi tek tek baktım mimari gibi odadaki eşyalar da kaliteliydi ama keyif düşkünü olana havuzlu odayı öneririm 3.kattasın ve balkonda havuzun var kafayı yerdim enfes düşünülmüş.

diğerleri
    şarjin az ama sen odaya çıkmak istemiyor musun diyip adamlar bir kaç şarj istasyonu serpiştirmiş ınternet bağlantısı sağlam 35-40 mbps wifiden düzenli ve lag olmadan. herkese bu hızı nasıl verebiliyorlar anlamis değilim. iskelede telefonla takılırken sorun yaşadım bağlanamadım, akşam misafir ilişkileri lobide keyif yaparken benden otelle ilgili feedback istediklerinde söyledim uyumamış adamlar harbiden sabah güneşlenmeye gittiğimde baktığımda düzeltmişlerdi. onun haricinde otelin en ücra köşesinde bile internet baya iyi otelin bana kendini tanıtırken veya arkadaşlarımın dediğinden bir eksik veya mahrumluk yaşamadım. giden gören birilerine kulak verin turizm firmalarına sorun onlar itibarını zedeleyecek otellerle çalışmaz zaten alayının anasayfasinda bu otel var.

edit: bir yazar arkadaş önemsiz her şeyi anlatmışsın çocuk kulübü bahsetmemişsin dedi.
    7 gün 24 saat çocuk kulübü olduğunu yazmayı unutmuşsun. çocuğu savaş füzesi gibi ateşle-unut gibi ilk gün bırakıp otelden çıkarken alacak kadar kapsamlı ve her yerde kamerası olan yemesinden uyumasına istediğin zaman bırakıp alacağın kreş tarzı bişi
  • sahibi sedat peker'dir.
  • eşimle buraya balayı amacıyla geldik, 13 eylül 2020 günü girişimizi yaptık. bugün artık bizi yoran birtakım problemler olduğu için buraya yazmak gereği hissettim. bundan yaklaşık 1 ay önce de başka bir otele gittik, fethiye'de. zaman ve mekan yakın olduğu için kıyas yapıyorum ister istemez. ben çok otel gezmiş, çok otel bilen biri değilim fakat eşim anlıyor bu işten.
    bugün burada üçüncü günümüz. üç gündür, şişede bira istediğimizde aldığımız cevap otelin her barında her mutfağında aynı. "sadece teneke efes ve fıçı efes var". eşim bugün patlama noktasına geldi, ilgili biriyle görüşmek için gitti, yarım saat sürmedi beni de çağırdı. gittik, misafirlerle ilgilenen görevli ile konuştuk, pandemi sürecinden dolayı ithal biraların gelişinin aksadığı söylendi. fakat sorun şu ki, arkamızdan yan masaya servis yapan garsonun elinde 4 tane beck's şişe var, oh iyi varmış diyoruz gidiyoruz, cevap aynı. bunu ilettiğimizde bu gibi işlerle ilgilenen gökhan bey ile görüştüler, tamam siz bara gidebilirsiniz, konuştuk, şişe miller varmış, kusura bakmayın diyerek bizi gönderdiler. gittik, tavır daha kötüydü. yok dedi. gökhan beyle görüştük var dedi dedik. çıkardı bardaki görevli telefonunu, öyle mi, buyrun gökhan beyi arıyorum diyerek telefonu suratımıza tuttu, aradı, sonra depo görevlisi biriyle telefonda konuştu, o görevli depoda var demiş olacak ki "öyle mi, var mı, buraya gelmedi allah allah" dedi. var mıymış diye sorduk, varmış da depodan buraya gelmesi soğuması anca bi saat, beklersiniz, dedi. biz de tekrar misafir işlerine gittik anlattık bu tavrı. tekrar gökhan beyle konuştular. şimdi hep kötü konuşmak da olmaz, olanı olduğu gibi anlatmak lazım gelir. bize konsept cuisine restoranlardan birinde bir akşam yemeği veya havuz kenarındaki pavillion'larda akşama kadar hizmet verelim dediler. pavillion'a geçtik. bu olay bu şekilde. haricen, dün masa tenisi oynamak için topunu aradığımızda animasyon ekibinden birilerini nerede bulabileceğimizi sorduğumuzda herkes tek kelime cevap verdi, bilmiyorum. yardımcı olmaya çalışan yok hiç. genel olarak çalışanlarının muamelesi yüzünden müşteri kaybedebilecek bir işletme burası. en azından bu şubesi. başka hiçbir yerde böyle bir muamele olmaz. olmamalı.
    özetle, bir daha buraya geleceğimi sanmıyorum. çevreme de önermeyeceğim. geçen ay gittiğim oteli herkese öneriyorum. sırf bu ay 3 iş arkadaşım oraya gidiyor. böyle böyle müşteri kazanıp kaybediliyor demek ki.
  • ulkede 5 yıldızlı otellerde verilen hizmetin bile b.kunun çıktığının göstergesi berbat ötesi otel. odanın kapısı dışarı çıkarken kilitlenmiyor, isteyen herhangi biri odanin içine kapi kolunu çevirmek suretiyle rahatça girebilir. resepsiyon anlamıyor, yardımcı olamiyor. ülkenin doğusunda, en ücra otellerde alabildiğim hizmeti almayı, odadan çıkarken kapımi kilitkeyebilmeyi istiyorum.

peki otelin cevabı ne, değerli eşyamı kasaya koyacakmisim. zekaya bak, ozel alanıma kimsenin girmesini istemiyorum diyorum bana kasa diyor. şimdiye kadar kimsenin böyle bir talebi olmamis, kimse odasından çıkarken kapısını kilitlemek istememiş yani.

güzelim ülkenin her alanda içine etmeyi nasil başardınız?
  • bu yaz gitmeyi planladığımız otel. trip advisor da yorumlar olumlu. dönüşte otel hakkında görüşlerimi paylaşırım. otel puan da hakkına yorum bulamadım.
    edit: şimdi çok fazla bilgi veremeyeceğim ama 10 günlük tatilimizin altıncı günündeyiz, kusursuz bir otel.. çok otel gezdim , gördüm ama bu başkaymış, regnum la aynı ayar, belki max royal ın bi tık altı ama muhteşem. bir kere hizmette sınır yok, alkolde de öyle, 18 lik chivas, 21lik royal bile ücretsiz, gerisini siz düşünün. tam bir çocuk dostu. kids clubları* harika. yemekler fena değil ama ben pek tutmadım tadı tuzu yok hiçbirşeyin, engin chef ( engin öztürk) işinin başında. şu an % 100 doluluk olmasına rağmen çok rahatız. bir yandan da sibel can ı dinledik peşine enbe orkestrası , yarın altay , cumartesi ebru gündeş. ve öyle sandalyeleri dizip izletmiyorlar, herkesin masası var, alkol çerez ve meyve servisi ile birlikte.
  • çalışanları tembihlenmişler muhtemelen, oldukça ilgili ve güleryüzlülerdi.

temizlik ve hijyenden not kırdım. odalar biyolojik kalıntılarla dolu. tuvaletteki duvarlarda çeşitli insan kaynaklı renkler bulunabilir.

barlar, kafeler iyi. orjinal marka içecek hepsi. bekleme süresi de makul

otel kompakt. en sevdiğim bu oldu. herşey yerli yerinde. ilk günden hepsini görüyorsunuz.

deniz klasik belek denizi. boktan yani.

yemekler çeşitli ama orta lezzetli. kesinlikle kötü değil ama akılda kalıcı da değil

tatlılar kötü. renk renk pasta baklava vs var ama hepsi aynı tatta. iştahla atlıyosun ama yarım kalıyor hepsi

çok güzel bir oyun alanı var, çocuklara. avmlerdeki gibi. trambolin dönme dolap vs. kakin her kontor 2 avuro. çok pahalı

arabalardan eşdeğeri kompakt c segment bir araç; jetta corolla civic gibi. çok zorlarsan belki üst segmentten insignia.
hesabın var mı? giriş yap