şükela:  tümü | bugün
  • dikkat şahan çıkabilirin son bombası. süha amca anlattığı masalları karıştırıp harmanlayıp süper bi ürün çıkarmış yine. prensin, elinde ayakkabı ile külkedisini aradığı sahnede "bulacam ben bu ayakkabının sahibini, buldum mu kötü yapacam" derken hansel le gratel çıkıyor karşımıza.
  • şahan'ın şu ana kadar yaptığı en başarılı çalışma...

"külkedisi diye bitane, böyle bitane karı var. geziyor, buna böyle sürekli garip işler yaptırıyorlar..."

"...balkabağanı görüyon mu diyo, onu sana araba yapacam diyo, iki tane de pislik fare bulalım diyo, onları da seyis yapacam..."

"...inerken, prens baktı buna tabi. bütün tabi balo şeyoluyo, bütün parti duruyo, müziği falan kısıyolar, dj var orda. onu kısıyo işte, prenslen bu bi gözgöze geliyor, bi elektriklenme doğuyor aralarında. prens te buna boş değil. bu da prense karşı bi hafif yazıyo biraz..."

"...bunun ayakkabısı camdanmış, benim, orası bi muallak kaldı. çocuklar onu çözemedim okuduğumda, ilk okuduğumda, üç kere okudum bu kitabı. ilk okuduğumda pek çözemedim de ayakkabısı büyük geliyo herhalde buna..."
  • "yaşasın masal saati" sloganlı, masalı dinleyen yavruların zaman zaman esneyip ortamın eğlencesine temiz hava kattıkları süper bir çalışma. şahan'ın doğaçlama konusundaki başarısının en önemli örneklerinden.

- buna böyle bi gılıkh gıyafet ayarlayolar, bunlar şeyy.. gülme kızım!
  • exorcist masalını anlatırken kızın annesinin "biz bunu ssk'ya da götürdük ama..." demesi ve pardesulü adamın "yok bu onların işi değel bunun içine exorcist girmiş" diye cevap vermesi kopartmıştır beni.
  • ilk sezonun 15. ve sonuncu bölümünde anlatılan bremen mızıkacıları masalının tam metni;

sevgili çocuklar... masal saatine hepiniz hoşgeldiniz. yapma çocuğum. evet. bremen mızıkacıları. bi tane eşek var. yolda gidiyolar. eşek diyo ki...horozu görüyo... nereye gidiyon la? diyo. işte bremen'e diyo. ben de la diyo. ona gelin bi diyo. gelin diyo. sen diyo nereye? kesin bremen'e mi yolculuk? diyo. evet diyo. bremen'e gaçıyorum. yolda gidiyolar bi köpek buluyolar. sen nereye la diyo? ben de bremen'e diyo. işte bu eşşek da bremen'e gidiyomuş diyo.ben de gidiyodum. yolda kediye raslıyolar. lan nereye gidiyonuz? bremen'e diyo. sen nereye la?ben de bremen'e diyo. neden? diyo. yapma hammdi... bremen'e diyo. oraya diyolar. bremen'de bunlar üstüste... üstüsteeee... hamdi!.. üstüste diziliyolar. bremen'de... çocuğum... üstüste bremen'e gidiyolar. diziliyolar. ne yapıyonuz la? diyolar. üstüste bööle... bremen mızıkacı çalacaz diyolar. çal diyo bi mızıka bunnar çalıyolar... bremen'de...
  • sozluk' e giydiren gonullerin programi. (bkz: yasasin masal saati)
    - eveeaat eksi sozluuek. 30-35 tane yazari var bin. 30-35 bin tane. bunlar evde canlari sıkılıyo. diyo iste nabacaz diyor. kimin noldu diyor. iste gecir gecirebildiin kadar diyo. ama bizden diyo. ama o artik unlu oldu diyo bizden olmaz artik o diyo. o ona yaziyor yazan gazi aliyo. sayfan doluyor.sen sayfan doluyo diye seviniyon. sonra 300-500 entiriden sonra bi bakiyon. "bune boyle olmamis, entırteynmınt demis, oyle denir mi, kekeledi burda bilmemne, igrenc olmussun, şöyle olmusun, boyle olmussun" artik tadi gaciyor. eveaaaattt gara simsek.
  • la ünlemini sürekli kullanan suha amcamızın yaptığı program, her la ayrı bi güzel oluyor.
    örnek:

-"...balkabağanı görüyon mu la diyo, onu sana araba yapacam diyo, iki tane de pislik fare bulalım diyo, onları da seyis yapacam la diyo..."
  • star wars masalını anlatırken, senin gemi kaç yapıyo cümlesiyle yaran skeçtir.
  • ( fight club) sonra bisiklete biniyor orda..hmm. benim orda bi kafam karıştı.. evet..