şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hoca olarak sirin, ogrencileriyle iliskileri iyi, rektor olarak da pek bi uyanik, pek bi cakal eski dusman. birkac toplanti karsi karsiya geldik hocamizla. kizarir, bozarir, burun delikleri siser, yenilgiyi kabul edecegi zaman "onlari yapmaya benim gucum yetmez iste" diye kestirip atar, sonra da acik vermeden pasa pasa yapar. yenilgiyi kabul etmedigi zaman da ekstra hircinlasir, iste o zamanlar sorusturma acma ve okuldan adam atma rekorlarina sahip olmus, kimseye de kaptirmamistir (gerci daha bir rektor oldu ondan sonra). haftasonu sabahlari okulda yuruyus yaparken gorebilirsiniz. vefali dusmandir, unutmaz, hala selamlasiriz her karsilastigimizda. ama eski burun buruna gelislerimizden mi, yoksa okuldaki bir kokteylde bir kosede buna ayrilmis sarap sisesine sulanirken enselemisti beni, ondan mi hatirliyor pek emin degilim. zira agzinin tadini bilir, ben sahidim.
    - iyi gunler hocam.
    - iyi gunler (ulan biz bunu atmadik miydi, benim emekliligim gelecek, herif hala ortalikta dolaniyor. hass... piknik masasinin dibine de kavaklidere birakmistim. iyisi mi yuruyusu erken bitirelim de gidip bi kontrol `edelim): icinden konusmak`
  • (bkz: turel sevuk)
  • odtü oluşumu bültenlerinde geçen lakabları:

(bkz: ss)

(bkz: bisküvi canavarı)
  • ders anlatırken cebindeki bozuk para, anahtar gibi madeni eşyayı kurcalama, şıkırdatma, öğrencinin dikkatini dağıtma gibi huyları olan odtü inşaat hocası.
  • odtü inşaat mühendisliği su kaynakları dalı öğretim üyesi. halen ce 471:water resources engineering dersini vermektedir.
  • derste teoriyi güzel sunup hiç bir sayısal örnek çözmeyen, lakin sınavın %70'ini sayısal yapan bir hoca. (ya da şöyle diyelim, %70i sayısal işlem olan dersi sayısal kısmına elini sürmeden anlatan hoca)
  • (bkz: ss)
  • 1994 odtü forumunda yaptığı konuşma.