şükela:  tümü | bugün
 • dinci ve eşcinsel karşıtı bir sosyolog. islamcı olduğu için eşcinselliğe karşı çıktığını itiraf ediyor.

  kendisi dinci olduğu ve biyolojiden zerre kadar anlamadığı için "eşcinselliğe karşı çıkıyorum" diyor. e be cahil! eşcinsellik kesinlikle doğuştan gelir, seçilemez ve değiştirilemez. eşcinsellik bir bozukluk ya da hastalık değildir; bunu söylemişsin. ama utanmadan "günah" diyorsun.

  bir de utanmadan eşcinsellikle ensesti kıyaslamış ve orada çuvallamış. "sen eşcinselsin hep öyle kal diyemeyiz" diyor. iyi de, eşcinsellik değiştirilemez. o kadar sosyolog olmuşsun ve daha bunu bile bilmiyorsun. hala tebliğden bahsediyor. istemiyorum senin homofobik islam dinini.

  "eşcinsellik sapıklıktır, allah’ın yolundan sapmaktır, tıpkı milliyetçilik/kavmiyetçilik gibi." bu cahil faşist cümleden sonra ne söylense boş.

  beyefendi moderniteye de karşıymış. eh, belli oluyor! feministleri de yatak odası siyaseti yaptıkları için eleştiriyor. "mahremiyet"ten bahsediyor. feminist ve lgbt hareketlerin karşı olduğu şey "mahremiyet"tir. mahremiyet yüzünden eşcinseller "dolaba gizlenmek" zorunda kalıyorlar. dolaba gizlenen bir gey, asla haklarını arayamaz. türbanlı kadınlara da eve saklanmalarını mı öğütlüyor bu öğüt?

  "egemen iktidar tarafından eşcinsel denilen bir kategori kuruldu, üstelik de bastırılması için. ama buna itiraz edenler de bu kimliklendirme üzerinden siyaset yapıyor." diyor. tabii ki kimlik siyaseti yapacağım, ya ne yapacağım?!

  "hıristiyanlık ve islam’la beraber eşcinsellik yok olmadı. sadece mahremleşti, gayr-ı meşrulaştı." diyor. gayrimeşru sensin, eşcinsellik de ... tövbe tövbe!

  http://www.analizmerkezi.com/…ama-zulum-yasak--.php

  edit: beyefendinin homofobisi kendini yeniden yaratıyor. judith butler'a da laf etmiş! şunları sayıklamış bir de:
  " [...] eşcinsellerin çocuk sahibi olmaya dair verdikleri kararda çocuğun eşcinsel bir ailede de sağlıklı bir şekilde yetişebileceğine dair zımni metafizik bir karar daha mevcuttur. dolayısıyla, eşcinsellerin çocuk sahibi olmalarını rasyonalize etmek imkansız olduğu gibi son derece de risklidir ve bir tarafıyla da biyolojik-toplumsal (analitik) ayrımını müşahhas/maddi bir ayrım haline getirmekte, biyolojik/doğal olanla toplumsal olanı birbirinden koparmakta ve bu suretle ekolojik felaketlerin de müsebbibi olan bir yaklaşım tarzını yeniden üretmektedir."

  http://pembedergi.com/…dum-olasi-sevmedi/#more-1149
 • merhum salim öğüt hocanın oğlu, ve hilal kaplan'ın kocasıdır kendisi.

  http://haber.gazetevatan.com/…1401_1/161401/4/haber
 • latince kelimeler eklemleyerek islami yazılarını aşırı demokratik hale getiren sosyolog.
 • bugunku yeni safak'ta her her yerinden cahillik akan yazinin sahibi. sifatlari birakip tek tek ver yer elverdigince ifsa edeyim cahilliklerini. yahut abi cahil degil, cok uyanik, tayyip'i memnun etmesi gerektigini bildiginden boyle bir analizi uygun gormus. cahillik mi, cakallik mi siz karar verin. ılk yazdiklarindan ornek vereyim gerisinde siz tahmin edin ne kadar dokmus cahilligini.

  abimiz der ki

  - ak parti ayda bir kac yuz tl karsiliginda yoksullari ev sahibi yapiyor (594 bin yeni konut) ama solcular tokı insaatlarinin estetiginden sikayet eder durur.

  suheyb okuyucuyu aptal yerine koyuyor. evet canim. tek dertleri estetikti solcularin. emek-sermaye celiskisi ve arti degeri de tayyib bize ogretti. tokı konutlarinin turkiye capinda %7 si, ve ıstanbul'da %1,3'u dusuk gelir grubuna hitap eden evler suheybcim. simdi sunu oku da gel. yemez diye kisa bir sey gonderiyorum zir cahilim. ılk tokı google aramamda bile cikti, yazmadan evvel bir google lasaydin bari tokı'yi suheyb'im.

  http://www.academia.edu/…irrepressible_rise_of_toki

  - harclarin kaldirilmasini takdir etmiyor solcular, habire neden ozel universiteler aciliyor diye sikayet ediyorlar.

  2007'de yayinlanan yok strateji raporu taslagindan haberi yok belli ki suheybin. taslaktaki en muhim vurgulardan biri universitelerin kendi kaynaklarini yaratmasi ve performans odakli butce. ozerklikten kasit bile mali ozerklik. harclarin kalkmasi kotuye alamet, cunku ileriki asamada universitelere odenegi kesip kendi kaynaklarinizi yaratin diyecek hukumet. ve boylece universiteler mecburen ogrencilerden para isteyecek. taslak zaten ucretsiz yukseogretim dusuk gelirliden yuksek gelirliye kaynak aktarimidir diyor. "dusuk gelirliler zaten universite okumuyor. okuyanin da geliri var. okuyamayan onu finanse ediyor" diyor.okuyamayan neden okuyamiyor, onu elbette sadece suheyb'in pek sevemedigi solcular soruyordu o aralar ve taslagi tartisiyorlardi.

  o aralar suheyb belki de ogrenciyidi ama kim bilir hangi derste postmodernlerle bir olmus kemalistlere, arada da solculara verip veristirerek bir yandan ders saatini doldurup bir yandan da demokrat ogrenci profili cizmeye enerjisini vakfetmisti.

  cok uzatmisim ama suheyb'in diger siraladiklari da bu ikisi kadar cahilce. ımf'ye borcumuz yok diye ovunup aslinda akp iktidari boyunca dis borcumuzun nerdeyse 3e katlandigini bilmemesini mi, akpnin o otoyollarla ve binalarla halki nasil mulksuzlestirdigini mi anlatayim.

  edit: "yoksullari" kelimesi yanlis yazilmisti
 • ilk yazısında derinden eleştirilecek pek çok husus bulunmakla birlikte henüz başladığı köşe yazarlığında başarılı yazılara imza atacağını düşündüğüm sosyolog. özellikle alevilik bahsinde dindar kesim için ezber bozacak türde yazılar bekliyorum kendisinden.
 • hristiyan düşmanı ve ırkcı bir hukumeti savunacagım diye cok cırpınan ama beceremeyen. suheyb der ki: "türkiye’de esas çatışma müslümanlar ve müslüman-kürt-ermeni ırkçısı kemalistler arasındadır!"

  daha komigini duymus muydunuz? degil azıcık tarih bilen, komplo teorisi kitabı okuyan bile bilir ki ermeniler gayrimüslim olduklari icin katledildiler. mesele türklüge indirgenebilir olsaydi ittihatcilar 1915 mayısında, ermenilerin büyük tehciri başladığında, müslümanlığı kabul etmeyi bir seçenek olarak sunmazlardi.

  isteyen müslüman olabilecek ve sürgüne gönderilmeyecekti. amerikan ve alman konsolosları, yolladıkları raporlarda ermenilerin devlet kapılarında büyük kuyruklar oluşturduğunu ve toplu din değiştirmelerin yaşandığını bildirirler.sürgüne gonderilmezler gercekten ama din degistirmeleri elbette onlari makbul vatandas yapmaya yetmeyecektir (t. akcam 5 agustos 2013 taraf). türk milliyetciliginin nasil bir bela oldugundan bahsetmeye gerek yok ancak ermeni katliamindaki din unsurunu gormezlikten gelmek kürtlere dag türkleri demek gibi bir inkarciliktir.

  ayrıca ninemin annesi evlatlık edinilmis bir ermeni oldugundan halk dilinde de referansın hep gayrimüslimlik oldugunu biliyorum.neneme etnisiteyi kastederek "buyuk nenemiz ermeniymis dogru mu" diye sordugumuzda hep "ne bileyim, annem namazında niyazındaydi" diye cevaplar.

  müslümanlara camur atmak derdinde degilim, ki ben de bu aidiyettenim. lakin suheyb ermenileri rte'yi yalayacagim diye kullaniyor ve insanlari da aptal yeirne koyuyor.biz eskilere vasat diye burun kıvırırken, islerinden olunca suheyb gibilere kaldı meydan ellaham. egitimli ısmail türüt ama cahillik aynı.
 • sakallı ve boğaziçili, bir de 10-15 tane gavur filozof ismi biliyor.

  entelektüelmiş.

  boğaziçili gavur mücahidlerin idollerinden biri olmuş bir anda.
 • odtü'de dün meydana gelen, cemaat üyelerinin kovulması olayıyla ilgili yazısında bile ucuz kemalizm eleştirisinden başka bir şey beceremeyen "islamcı entel". odtü olaylarını anarken kabataş palavrasına sığınması da islamcıların genel ahlak ve kaliteleri hakkında fikir verici. yazı baştan aşağı hatalı kavramsallaştırmalar, özcü önermeler ve islamcıların klasik kemalizm eleştirileriyle dolu, ki hemen hemen her zaman olduğu gibi eleştirilen şeyler ülkedeki toplumun neredeyse tamamına yayılmış, asla sadece kemalizm'e özgü olarak düşünülemeyecek konular. farklılığa tahammülsüzlük, demokratik tartışma adabından uzak olmak gibi.
  yarısı arapça kelimelerle dolu yazısını bitirirken bela okumayı da ihmal etmeyen süheyb öğüt, adının ve ününün hakkını vererek icabında bakan bile olabileceğini hepimize hatırlatıyor.
 • yenişafaktaki son yazısında üniversitelerin ne kadarda gereksiz kurumlar olduğunu bir güzel anlatmış. saygılar.

  ahanda
  link