• john suhr tarafindan kurulmus, ozel imalat gitarlar ureten firma. scott henderson abimiz de bu gitarlardan kullanmaktadir, hatta kendi ozel modeli vardir.
  • reb beach tarafından da tercih edilen gitar markasıdır.
  • (bkz: v60's lp)
  • doug aldrich , reb beach , guthrie govan , scott henderson , robert marcello , steve stevens gibi aşmış müzisyenlerin kullandığı müzik aletlerini üreten firma.
    kurucusu john suhr isimli abimizdir. özellikle gitarları çok kaliteli ve pahalıdır. gitarlarında hum kuvvetinde single lezzetinde olan özel manyetikler kullanır.

http://www.suhrguitars.com/default.aspx
  • 3-4 bin dolarlık fiyatlarına rağmen fiyat\performans oranı herhalde en en en yüksek gitar üreticisi. rexx'in aşağısındaki tnt music distribütörlüğünü yapmaktadır. gibson günde binlerce gitar üretirken, bir suhr gitarın hazırlanma süreci 7 ay kadar tutuyor. insan bu gitarları çaldıktan sonra gerçekten seri üretim ile "tillahına kadar custom" farkını anlıyor. eninde sonunda almak istediğim gitar markalarından bir tanesidir.

diğeri mi? (bkz: vigier)
  • bugüne kadar çaldığım en iyi gitar üreten 3 firmadan biri. çok başarılı cidden. ilk defa bir signature modeli beğendim yani daha ne olsun. (bkz: guthrie govan)

diğerleri için:
    (bkz: g and l) ( malesef hepsi değil , özel olanları )
    (bkz: vigier)
    (bkz: prs)

dört oldu kusura bakmayın.
  • beni vigier'den vazgeçiren markadır.

şöyle ki , çok da mütevazi bir firmadır , john suhr'un bizzat kendisiyle mailleşerek , müstakbel gitarımın ıcığını cıcığını konuştuk , kararlaştırdık.

bir de şöyle ki , sen iste gitara lpg taksınlar. öyle yani , seçenekler derya deniz.

şaka maka , süper işçilik , süper malzeme , süper kalite.

anderson çalma şansım olmadı ama , suhr custom shop vigier'e basar gibi duruyor. ( diğer gitar markalarına girmiyorum )
  • zamanında fender'in en iyi luthieri olan john suhr, fender markasından ayrılarak önce rudy pensa ile birlikte "pensa suhr" markasını kurarlar. bu marka zamanında mark knopfler ve eric clapton gibi isimlere signature gitarlar yaparlar. daha sonrasında suhr markasıyla devam eden john suhr, reb beach, guthrie govan,scott henderson gibi gitaristlere signature modeller yapmaya başlar. suhr, daha çok butik gitar meraklılarının gözdesi olmuştur. sadece el yapımı gitarlar ürettikleri için yıl içinde yaptıkları gitar sayısı 2500'ü geçmemektedir. evet fiyatları biraz yüksektir, ama gitarın ahşabına, işçiliğine ve kullandıkları elektronik aksamlarında gösterdikleri özen, fiyatını sonuna kadar haketmektedir. durumu ve ilgisi olan arkadaşların naçizane olarak modern serisindeki gitarlarına göz atmalarını öneririm.

ayrıca gitarteknikleri.com sitesinde,cenk eroğlu hem suhr markasının tarihini, hem de reb beach signature modelini bu markanın meraklıları için çok güzel bir şekilde anlatıp açıklamıştır efendim: http://www.gitarteknikleri.com/…custom tan�t�m�_614

büdü: imla
  • (bkz: 29 ocak 2014 iced earth istanbul konseri) nde grubun solo gitaristinin (bkz: troy seele) tercih ettiği gitarlar.
    kasalar fender çakması gibi hissetmenize neden oluyor ancak zaten öyle de bir hikayesi var imiş.
hesabın var mı? giriş yap