• bana 90larin grunge parcalarini anlatan, dinlenebilitesi yuksek, ancak bunyede "daha once ben bunu duydum sanki" tepkisi yaratmasi muhtemel silverchair parcasi.
  • hayal kirikliklariyla baslar..kafayi mesgul eder..önce bir saskinlik, kizginlik, sıkıntı, üzüntü, dur durak bilmeyen gözyaslari..sonra bir donukluk..bıkkınlık noktasina gelir..artik üzüntü veren sey kafadan cikmistir.. akla silverchair in bu muhtesem parcasi gelir.. cunku akildaki tek sey artik "suicidal dream" lerden ibarettir..sarki da insanlardan, onlarin kisiye bakislarindan, davranislarindan sıkılan bir insanin moduyla ilgilidir..
  • frogstomp isimli, ülkesi ve şehri tutmayan ancak en hasından grunge olan şahane albümün şahane şarkılarından yalnızca biri. ve evet;

hey gidi günler.
  • dinlerken hiç hüzünlen(e)mediğim, ne olduğu bilinen ve tekrar gelmemesi gereken hisler, eylemler bütünün bıraktığı etkiyi işleyen, sözlerinin yanında müziğinin basit ve sade kaldığı şarkı.
  • acaba bunu kurt cobain nasıl söylerdi diye merak ettiğim şarkı. nirvana'ya çok yakışırdı bu parça.
  • silverchair'in frogstomp albumundeki super $arkisi.
  • dehset ritmli,psikodeli şarkı modeli..
  • i dream about, how it's going to end,
    approaching me quickly,
    leaving a life of fear,
    i only want my mind to be clear,
    people, making fun of me,
    for no reason but jealousy,
    i fantasise about my death,
    i'll kill myself from holding my breath,

my suicidal dream,
    voices telling me what to do,
    my suicidal dream,
    i'm sure you will get yours too,

help me, comfort me,
    stop me from feeling what i'm feeling now,
    the rope is here,
    now i'll find a use,
    i'll kill myself,
    i'll put my head in a noose,

my suicidal dream,
    voices telling me what to do,
    my suicidal dream,
    i'm sure you will get yours too,

dreamin' about my death, dream,
    suicidal, suicidal, suicidal dream,
    i'm suicidal,
    suicidal dream,
  • aslında sözleri ve müziği bakımından hüzünlü ve bunalım bi $arkı gibi görünse de, nakaratta giren majör gam $arkıya muzur bi hava verir.
hesabın var mı? giriş yap