• (bkz: catsuit)
 • yeni başlamış bi dizi. avukatlar falan var. başrol karakterler ilginç, diyaloglar zeki ve keyifli. damages gibi adamı baymıyor. good wife'ı hiç izlemedim. iki avukat bir diploma diye spoilerimsi bir tagline'ı var. benden bu kadar.
 • pilot bölümü dikkate alındığında gelecek vaat eden dizi. ana karakterlerin çok yetenekli hatta dahi denebilecek kişiler olarak sunulmuş olması dizinin kendine has bir hayran kitlesinin oluşmasını sağlayabilir. ayrıca aralarındaki diyaloglar da gayet eğlenceli. benim nazarımda boston legal mertebesine erişemez, ancak bu durum dizinin gidişatından kaynaklanıyor olabilir. boston legal'daki gibi davanın esasına inip seyirciye ahlaki değerleri veya siyasi tercihleri sorgulatmak ve efsanevi kapanış konuşmalarıyla onları mest etmek yerine davanın etrafında dönen dolapları konu alacak gibi duruyor. izleyip göreceğiz.
 • yeni kesfettigim, ilgi cekici, "hukukimsi" dizi. ilk 3 bolum itibariyle tespitlerim:

  harvey karakteri gercekten guzel. kendini begenmis, basarili, zeki, dista sert, icte duygusal klisesinden, yeterince yakisikli, yeterince cirkin. insanda oldukca gercekci bir izlenim uyandiriyor. birine benzetmem gerekirse, o kadar fevri ve komik olmayan, soyledigi gibi holywoodu secmemis de avukat olmus bir ari gold derim. gabriel macht dikkat edilmesi gereken adamlardanmis.

  patronice ve kiskanc, kotu adamlastirilmaya calisilan louis, yan rollerde izlemeyi sevdigim aktorler tarafindan canlandiriliyor, fakat karakterler bolumde 1-2 gorunen aksesuarlar gibi. patronice hem cok zeki kurnaz vs ama cok basit hatalar yapip, anlamsizca davranislarda bulunuyor ve her nasilsa her seyi sonunda ogreniyor, tek islevi de tavir yapmak. louis agir ezik bir tipleme olmus, "dislek dislek siritip surekli olarak esas oglan / elin yeni avukatindan ayar yemesi lazim bu karakterin diye planlamislar herhalde.

  "elin yeni avukati" deyince, sinirsiz potansiyel var bu karakteri kullanma konusunda. adamin inanilmaz bir kitap/ezber hafizasi var, ama acikcasi bu super zeka oldugu anlamina gelmez, zira elemani da biraz ebleh, saf, insancil yapmaya calismislar. bir de komedi unsuru eklemek icin surekli bir fratboy havalari, patronuna trip atmacalar falan, agir bir mantiksizlik var herhangi bir ulkenin hukuk firmalarini dusundugumuzde. hele o kadar muazzam buyuklukte firmada iki gunde keserler olum biletini, akilli ol. o iggggrenc postaci stili taktigin kro cantanin da sapini kesmek istiyorum adamim. ama iyisin yeteneklisin, burdan yurursun sen.

  genele bakarsak, eglencelik, hafif komik, hukuki iliskilere fazla basmakalip cozumler ve siradan amerikan hukuk dizilerinde gordugumuz yorumlar getiren, surekli bir "burda ictihat bulalim dava bizim" uzerinden gitmekte israr eden dizi. asil amac hukuki dizi yapmak degil zaten tahminen, harvey i de bastan "closer" diye tanimlayip, dava stresinden kurtarmislar kendilerini. izlenir, hatta izletilir, devamini gormek lazim.
 • son zamanlarda izlediğim en keyifli dizi. yarısında da çıkmadım üstelik.
 • gayet eğlenceli dizi. ancak pek tutulmamış galiba ki altyazıları çıkmıyor 3. bölümden beri.
 • patroniçeyi kovsunlar, başka biri oynasın bu karakteri. maria laguerta bir bu iki.
 • süre dolduran gereksiz diyalogların olmadığı, olayların sürekli aktığı dinamik bir kurguya sahip, şimdiye kadar izlediğim en güzel dizilerden biri.
 • boka püsüre girmeden, anlatmak istediğini gayet temiz bir biçimde anlatan keyifli dizi.
 • bugün şans eseri başladığım ve bütün bölümlerini an itibariyle çar çur ettiğim dizi. kendini izletiyor.
hesabın var mı? giriş yap