şükela:  tümü | bugün
  • person of interest ile beraber bana en güzel sürprizi yapan dizidir.

her karakteri role inanılmaz güzel uyan, cuk oturan ve gözümde başlı başına efsane olan dizidir suits. donna gibi hatun kim istemez? resmen o rolle özdeşleştirdim hatunu.harvey'i zaten saymıyorum, ciddi anlamda o karizma gerektiren role başkası gelmiyor aklıma. rachel'da tatlı ve seksiliğin bir karışım var, bildiğin o rolün gerektirdiği. jessica denilen hatunsa tam bir yılan, o ciddiyet oturaklılık, disiplin ben tv başından hissediyorum. kimse pek bahsetmiyor ama diziyi güzel kılan etmenlerden louis. o tiplemeleri, konuşması, mimikleri. her bölüm yarım yarım yardırıyor.her bölümü ayrı bir heyecanla, zevkle takip ediyorum.

--- spoiler ---
    donna gitti , şimdi ne olacak? resmen gözlerim doldu donna giderken. bir şekilde geri döneceğine, hatta bütün bunların da bir oyun olduğuna inanıyorum, daha doğrusu inanmak istiyorum.çok sert giren pearson vs jessica&harvery kavgasında her şey güllük gülistanlık gidiyor gibi gözükse de, sezonun ortalarına doğru daha da patlayacaktır.

--- spoiler ---

o değilde şu an çalıştığım şirkette harvey'a acayip benzeyen bir satış müdürü, rachel'a acayip derecede benzeyen bir kadın çalışan var. bir donna eksik.
  • bir solukta koca 42 dakikayı nasıl bitirdiğime şaşırdığım hukuk dizisi.
    d.p.'ye hayranlığım okyanus ötesinde attırıyor kalbimi, yazan da çok ince yazıyor.
    galiba şu sihir var bir diziyi ortanın üstüne taşıyan bütün diğer detayların yanısıra 2.karakterlerin baş karakter/karakterler gibi diziyi göğüslemesi mesela louise için başta gıcık alıp tiksinmiş olsak da onu seviyoruz artık.
  • harvey'i daha cool ve karizmatik göstericekler diye gereksiz ve yapmacık cümleler, hareketler barındırmaya başlayan dizi olma yolunda ilerlemektedir.
  • harvey'in 2.7'de şöyle bir cümle kurduğu dizidir: who says i've never tried to sleep with ted phillips

(bkz: keeps getting better)
  • 2x07 bölümünde yine sevdiğim bir grubun sevdiğim bir parçasını çalmayı es geçmediler:

miike snow - paddling out

bu sefer belgelerle geliyorum, (bkz: #27071600).
  • hukuk bürosu muhabbetlerini entourage'ın ajans bürosundaki muhabbetlerine benzettiğim dizidir, her ne kadar harvey karizmatik bir karakter olsa da ari gold'un geçmesine imkan yoktur.
  • şahsımca 2x07'de, sonunda ilk bölümünün tadını yakalatmış dizidir. bunca zamandır her bölümde eleştirirdim, beni sinir eden ayrıntılar bulurdum ama nihayetinde ağzımda eksik bir tat kalmadan ve diziyi durdurup arada başka bir şeylerle uğraşmadan bölümü tamamladım. umarım ne yaptıklarının farkında vararak çekmişlerdir bu son bölümü ve kalan az bölümü de bu formülle sürdürürler. zira sizi bilmem ama dizinin neredeyse 30. dakikasına gelene kadar anlamadığım davaların, zorla anlaşılmayacak hale getirilmiş diyaloglarıyla beni fazlasıyla kasıyordu şimdiye kadar. karakterlerin üzerine biraz daha eğildiler, bakın neler çıktı. böyle devam diyorum.
  • genelde dizilerin bölümlerini biriktirip toplu olarak izleyen biri olarak, game of thrones, breaking bad ile beraber bu kuralımı bozan dizidir kendisi. 2.sezon itibari ile çıtayı iyice yükseltmiştir. ayrıca müzik seçimleri oldukça başarılı.. ve eklemeden geçemeyeceğim karakter donna paulsen. sensiz olmaz bebeğim..
  • --- 2x07spoiler ---

harvey'nin tam ismini söylediği sahnede mike'ın şaşkınlığı ve bunun üzerine harvey'nin gösterdiği tepki bu bölümde en çok eğlendiğim bölüm oldu. aklıma geldikçe gülüyorum hala. video olarak aradım ama bulamadım, bulursam eklerim.

--- 2xo7spoiler ---